Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Cena wyrobienia pieczątki – ile kosztuje pieczątka?

Małe pieczątki firmowe, duże pieczątki tabelaryczne, stemple drewniane i plastikowe, pieczątki lekarskie metalowe czy pieczątki kieszonkowe – można wymieniać jeszcze długo. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów stempli – czy to automatów, czy tradycyjnych stempli manualnych. Ile mogą kosztować takie stemple? Jaka jest cena wyrobienia pieczątki firmowej i od czego jest uzależniona? Z poniższego wpisu dowiesz się więcej na temat cen pieczątek.

pieczątki imienne i firmowe

Od czego zależy cena wyrobienia pieczątki firmowej czy imiennej

Ceny pieczątek uzależnione są m.in. od:

  • rodzaju stempla (czy będzie to automat samotuszujący, metalowa pieczątka ze wzmocnieniem czy może plastikowy lub drewniany stempel manualny z zewnętrzną poduszką stemplującą),
  • powierzchni gumki stemplującej (gumka o wymiarach 120 x 80 mm może być droższa od gumki 48 x 14 mm w podobnym modelu),
  • materiałów, z których została wykonana,
  • wykorzystanych technik produkcji gumki i obudowy pieczątki.

Ile kosztuje pieczątka firmowa, imienna, kieszonkowa czy drewniana?

Prosty automat samotuszujący, taki jak mała pieczątka firmowa czy imienna, możesz kupić już od 25 zł. Dla porównania pieczątkę zamkniętą w nowoczesnym, kompaktowym opakowaniu, który zmieści się do kieszeni marynarki, kupisz za 56-85 zł. Skąd różnica? Pieczątki kieszonkowe to najmniejsze na rynku stemple, które mimo niewielkich rozmiarów obudowy, pozwalają zawrzeć na płytce stemplującej tyle samo informacji, co ich większe, mniej „mobilne” odpowiedniki.

Małe pieczątki imienne w metalowych opakowaniach, wykorzystywane często przez lekarzy (czyli pieczątki lekarskie, które kiedyś widywaliśmy w każdym gabinecie), kosztują od 45 do 57 zł, a tradycyjny stempel plastikowy w podobnym rozmiarze – od 35 – 50 zł.

Średniej wielkości automaty samotuszujące (na pieczątki firmowe) kosztują od 36 do nawet 63 zł (w przypadku najtrwalszych, specjalnie wzmacnianych modeli, czyli pieczątek metalowo-szkieletowych). Koszt największych pieczątek firmowych waha się od 68 do 160 zł.

Pieczątki extra duże i tabelaryczne, wykorzystywane np. w urzędach, biurach rachunkowych czy kancelariach, mogą kosztować ponad 200-300 zł i więcej. Mowa tu jednak o specjalistycznych produktach, wykonanych z najwyższej klasy materiałów, czyli o pieczątkach do zadań specjalnych takich jak pieczątki tabelaryczne, datowniki z tekstem czy automatyczne numeratory.

Osobną kategorią są długopisy z pieczątkami, które doskonale nadają się na prezent. Taki długopis może kosztować od około 100 do 300 zł.

To, jaką pieczątkę zamówisz i ile za nią zapłacisz, zależy więc w dużej mierze od Twoich potrzeb. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat cen, zajrzyj do naszego cennika. Możesz też zaprojektować wzór odbicia i dopasować do niego konkretny model. W tym celu skorzystaj z naszego systemu projektowania pieczątek online. Zapraszamy!

Dodaj komentarz