Proszę czekać...

ładowanie danych...
facebooklinkedinyoutube
Logowanie

PIECZĄTKI MOTORYZACYJNE - przykładowe wzory odbić

Jak większość specjalistów, również eksperci z dziedziny motoryzacji potrzebują własnych pieczątek – czy to imiennych, czy nagłówkowych (firmowych), które w niektórych sytuacjach są niezbędne, a w innych po prostu ułatwiają pracę. Do wzorów pieczątek motoryzacyjnych zaliczyć można między innymi wzory pieczątek diagnostów samochodowych, instruktorów jazdy czy wzory pieczątek warsztatów samochodowych. Poniżej znajdziesz przykłady najpopularniejszych wzorów i sposoby ich wykorzystania.

Wzory pieczątek Stacji Kontroli Pojazdów (SKP)

W czasie użytkowania każdego pojazdu konieczne jest wielokrotne przeprowadzenie diagnostyki samochodu (czy to osobowego, czy też ciężarowego). Pierwsze badanie techniczne należy przeprowadzić jeszcze przed rejestracją pojazdu. Dotyczy to samochodów osobowych, ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, przyczep oraz ciągników rolniczych. Następne badanie odbywa się po 3 latach od pierwszej rejestracji samochodu i po 2 latach od pierwszego badania. Później należy poddawać pojazd diagnostyce co rok. W związku z tym Stacje Kontroli Pojazdów odwiedzane są przez kierowców dosyć często.
Jeśli wykonany przegląd nie wykazał żadnych nieprawidłowości, w dowodzie rejestracyjnym zamieszczana jest odpowiednia adnotacja – stawiana jest pieczątka przeglądu technicznego, zawierająca konkretne dane (w zależności od rodzaju stacji).

Wzory pieczątek diagnostów samochodowych mogą zawierać:

  • Kod Stacji Kontroli Pojazdów,
  • Kod województwa i powiatu,
  • Numer uprawnienia diagnosty,
  • Adres siedziby stacji,
  • Oznaczenie/symbol pojazdu.


Wzory pieczątek SKP zazwyczaj są ręcznie uzupełniane o datę wykonania przeglądu, datę kolejnej diagnostyki oraz podpis diagnosty.

Warsztaty samochodowe i autoryzowani przedstawiciele

Pieczątki motoryzacyjne są również wykorzystywane przez profesjonalne warsztaty samochodowe. Mogą to być na przykład:

  • Pieczątki imienne – np. pieczątka właściciela, z imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu i stanowiskiem,
  • Pieczątki firmowe (pieczątki nagłówkowe) – w tym przypadku pieczątka może zawierać wszystkie najważniejsze dane warsztatu, np. jego nazwę, NIP, adres, numer telefonu, adres strony internetowej, e-mail, a nawet logo warsztatu.


Pieczątki imienne

Dostępny jest również wzór pieczątki autoryzowany przedstawiciel dla osób i firm współpracujących np. z salonami samochodowymi.

Szkoła nauki jazdy

Motoły nauki jazdy posługują się zwykle przynajmniej trzema rodzajami pieczątek. Są nimi:

  • Pieczątka firmowa (pieczątka nagłówkowa) danej motoły, która zawiera najważniejsze informacje na temat firmy (NIP, nazwę, adres itp.).
  • Pieczątka kierownika jednostki – jest to zwykle pieczątka imienna z imieniem, nazwiskiem oraz pełnionym stanowiskiem.
  • Pieczątka instruktora – instruktorzy również korzystają z pieczątek imiennych (lub wzorów pieczątek lekarskich, które mają podobną budowę). Wzór pieczątki instruktora nauki jazdy zawiera jego imię i nazwisko oraz numer uprawnienia do wykonywania zawodu.
 
 

Zarówno wzory pieczątek diagnostów, jak i wzory pieczątek szkół, jazdy, instruktorów, egzaminatorów, wykładowców, a także wzory pieczątek warsztatów samochodowych, możesz zaprojektować, korzystając z naszego formularza (lub wgrać własny, gotowy wzór).

Zaprojektuj pieczątkę w kategorii: pieczątki motoryzacyjne »
ajax loader
Przypomnij hasło
Twoje dane