Proszę czekać...

ładowanie danych...
facebooklinkedinyoutubeinstagramtiktok
Logowanie

PIECZĄTKI MAGAZYNOWE - przykładowe wzory odbić

Odpowiednia dokumentacja magazynowa jest niezbędna dla sprawnego zarządzania materiałami w każdym magazynie. Skrupulatne prowadzenie dokumentów oraz stosowanie funkcjonalnych pieczątek magazynowych umożliwia rzetelne i bezproblemowe prowadzenie ewidencji towarów, która jest kluczowym elementem w pracy logistycznej. Dzięki skutecznej ewidencji i odpowiednim oznaczeniom pracownicy magazynu mogą między innymi uzyskać informację o rodzaju i fazie obrotu, w jakiej znajduje się dany towar.

Współcześnie, pomimo tego, że znaczną część ewidencji prowadzi się elektronicznie, najważniejsze dokumenty magazynowe wciąż potwierdzane są klasycznie – na papierze. Do pism tego typu zalicza się dokumenty przychodu materiałów, rozchodu materiałów oraz dokumenty organizacyjne. Do wystawiania takich dokumentów niezbędne są odpowiednie pieczątki magazynowe.
Magazynowe dokumenty organizacyjne dotyczą zwykle:

 • regulaminu pracy,
 • instrukcji magazynowych,
 • dokument ZW – zwrot wewnętrzny,
 • dokument MM – przesunięcie międzymagazynowe.


Do ich zatwierdzania stosowana jest zazwyczaj pieczątka kierownika, dyrektora lub innej osoby odpowiedzialnej za wydanie dokumentu. Wśród dokumentów przychodów materiałów wyróżnia się:

 • dokument PZ – przyjęcie zewnętrzne,
 • dokument PW – przyjęcie wewnętrzne,
 • danych adresowych,
 • sposobu przechowywania materiałów.


Każdy z dokumentów przychodów materiałów musi zostać oznaczony stosowną pieczątką magazynową. Najczęściej stosowane wzory pieczątek wpływu to: pieczątka towar przyjęto, pieczątka towar przyjęto z datownikiem lub pieczątka towar przyjęto wraz z danymi osobowymi pracownika (na przykład: imię, nazwisko, stanowisko). Większość dokumentów obrotu wymaga również oznaczenia pieczątką firmową danego zakładu.
Wśród dokumentów rozchodu materiałów wyróżnia się:

 • dokument WZ – wydanie na zewnątrz,
 • dokument RW – rozchód wewnętrzny,
 • dokument MM – przesunięcie międzymagazynowe.


Podobnie jak w powyższym wypadku, tak i tutaj dokumenty wymagają oznaczenia odpowiednią pieczątką magazynową. Wśród najpopularniejszych wzorów pieczątek rozchodu wyróżnia się: pieczątka towar wydano, pieczątka towar wydano z datownikiem lub z danymi identyfikacyjnymi pracownika.

Ciekawą możliwością, wykorzystywaną w pieczątkach magazynowych z datownikiem, jest zastosowanie dwóch różnych kolorów tuszu. Dzięki temu zabiegowi, data i hasło zawarte na pieczątce są wyjątkowo czytelne.

Inną interesującą możliwością, pozwalającą na to, by z jednej pieczątki mogli korzystać różni pracownicy magazynu, jest pozostawienie pod wybranym hasłem wykropkowanego miejsca na własnoręczny podpis osoby odpowiedzialnej za wydanie lub przyjęcie towaru.

Poniżej przedstawiamy przykładowe wzory pieczątek magazynowych:

Zaprojektuj pieczątkę w kategorii: pieczątki magazynowe »
ajax loader
Przypomnij hasło
Twoje dane