Większość żłobków, przedszkoli oraz szkół wymaga podpisywania przedmiotów należących do dzieci – ubranek, butów, pościeli, bidonów, pojemników na lunch, worków na buty, strojów sportowych i wielu innych. Dla rodziców może być to karkołomne zadanie! Zwłaszcza jeżeli zdecydują się na podpisywanie każdej rzeczy przy pomocy długopisu – takie oznaczenie będzie znikać po praniu lub ścierać się podczas używania przedmiotu. Jak zatem zrobić to lepiej, łatwiej i trwalej? Podpowiadamy!
Oznaczanie ubrań i wyprawki – dlaczego warto to robić?
Oznaczanie wyprawki dziecka, które idzie do żłobka lub przedszkola, jest absolutną koniecznością – nawet jeżeli placówka nie wymaga tego w swoim regulaminie. Dlaczego? Maluchy najczęściej nie są w stanie rozpoznać swojej własności. W trakcie przebieranie nie podpowiedzą ciociom czy przedszkolankom, które ubranie należy do nich. W takich sytuacjach łatwo o pomyłki.
Oznaczanie ubrań nie służy jednak wyłącznie usprawnieniu pracy żłobka czy przedszkola. To także gwarancja, że nie stracisz rzeczy swojego malucha. Przykład? Jeżeli inny przedszkolak wróci do domu w stroju Twojego dziecka, jego rodzice będą mogli łatwo zidentyfikować właściciela ubrań i zwrócić je pod właściwy adres.
Z oznaczania nie należy rezygnować, kiedy Twoje dzieci opuszczają przedszkole. Dlaczego? W sytuacji, gdy odzież lub inny przedmiot zostanie zgubiona przez dziecko, np. na szkolnym korytarzu czy boisku, pracownicy szkoły nie będą mieli wątpliwości, komu należy je zwrócić.
Oznaczanie rzeczy do przedszkola – jak to zrobić?
Najlepiej, jeżeli wszystkie elementy wyprawki podpiszesz na samym początku roku szkolnego. Jeżeli Twoje dziecko jest na to gotowe, możesz zaangażować je w oznaczanie ubrań i innych elementów wyprawki.
Przedmioty dziecka możesz podpisać na kilka sposobów. Najpopularniejsze z nich to:
- Podpisywanie długopisem – to najprostsza, najszybsza i prawdopodobnie najtańsza z opcji. Wystarczy sięgnąć po długopis i oznaczyć metkę lub inny element imieniem i nazwiskiem dziecka. Niestety, metoda ta ma poważne wady. Przede wszystkim, jest nietrwała. Napis może zniknąć w trakcie prania lub rozmazać się w czasie, gdy dziecko używa określonego przedmiotu. Oznaczanie trzeba wielokrotnie poprawiać i regularnie sprawdzać, czy napis wciąż znajduje się na swoim miejscu i jest czytelny.
- Haftowanie – wyszywanie inicjałów na ubraniach dziecka to estetyczne, trwałe i przyjazne środowisku rozwiązanie. Niestety… większość rodziców nie znajdzie wystarczająco dużo wolnego czasu, aby poświęcić się temu zajęciu.
- Naklejki na ubrania – to ciekawa propozycja, jednak wymagająca pewnego wysiłku. Zwykłe naklejki nie będą trzymać się tkanin – szybko odkleją się lub odejdą w praniu (powodując spore kłopoty dla reszty prania). Mocne naklejki, które można stosować na odzieży, nie sprawdzą się z kolei na innych przedmiotach. Trudno będzie je usunąć.
Jak widzisz, popularne metody oznaczania odzieży mają wiele wad. Całe szczęście, istnieje alternatywa!
Oznaczanie ubrań i przedmiotów przy pomocy pieczątek
Znakowanie wyprawki – ubrań oraz innych przedmiotów osobistych – przy użyciu pieczątek jest trwałe, bezpieczne i estetyczne. Rzeczy, które oznaczysz w ten sposób, mogą być użytkowane w normalny sposób, prane, czyszczone, a nawet myte w zmywarce (szczegóły znajdziesz w opisie poszczególnych drukarek i pieczątek).
Po jaki produkt sięgnąć? Oto nasze propozycje:
- Drukarenka Nie-zgub Mi-się,
- Pieczątka Nie-zgub Mi-się,
- Drukarenka Colop Printer,
- Mini drukarka ręczna Evebot PrintPods Set,
- Coloris – Berolin Ariston tusz do tkanin.
Niezależnie od tego, na który z naszych produktów się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że przedmioty Twojego malucha będą oznaczone czytelnie i wyraźnie. Odbicie nie rozmyje się ani nie wyblaknie przez długi czas. Co więcej, wykonywanie oznaczeń przy pomocy pieczątek może być świetną zabawą, do której zaangażujesz całą rodzinę!
Dodaj komentarz