Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Program do księgowości – dla kogo?

program do księgowościNie tylko dla biur rachunkowych. Jeśli właśnie rozwijasz swój biznes, to dobrze trafiłeś. Początkujące małe przedsiębiorstwa lub jednoosobowe firmy nie mają zwykle środków finansowych pozwalających na zatrudnienie księgowej czy zlecenie prowadzenia księgowości pracownikom w biurze rachunkowym. Warto rozważyć zatem inwestycję w program księgowy, który można obsłużyć samodzielnie.

Dla Twojej firmy – zalety

Analiza firmowej księgowości jest dla każdego właściciela bardzo ważna, dlatego warto choć na początku działalności zająć się tym samodzielnie. Na szczęście, nie trzeba już „siedzieć” nad papierowymi drukami czy ręcznie zapisywać tabele w księdze przychodów i rozchodów, robić podsumowania licząc wszystko na kalkulatorze. Programy komputerowe powstały dla ułatwienia pracy i nie ma tu mowy o tabelach Excel (choć lepsze to od sposobu analogowego). Profesjonalne programy komputerowe do prowadzenia księgowości są łatwiej dostępne. Zakup licencji w porównaniu do usług biura rachunkowego wychodzi korzystniej przy podliczeniu rocznym. Wydatki związane z księgowością na zlecenie biura zależne są od ilości dokumentów czy prowadzenia określonych ksiąg.

W programie księgowym dostępne są dwie opcje do wyboru: pakiet podstawowy – dla firm bez VAT lub wersję dla płatników VAT. W zależności od potrzeb Twojej firmy, możesz dobrać wersję oprogramowania. Automatyczne podsumowania, bez wprowadzania formuł i budowania tabel. Twoim zadaniem jest tylko wprowadzenie pozycji w Księdze Przychodów i Rozchodów (KPiR), a program zaksięguje i skategoryzuje go w odpowiedniej rubryce. Samodzielnie utworzy również Jednolity Plik Kontrolny (JPK), a Ty jedynie jednym kliknięciem go wygenerujesz, a drugim prześlesz do Urzędu Skarbowego.

Wady programu księgowego

Trzeba poświęcić swój czas. Być jednocześnie właścicielem i księgowym w swojej firmie. Oprócz wielu obowiązków związanych z prowadzeniem działalności, musisz jeszcze wygospodarować czas na prowadzenie księgowości. Ale czy firma jednoosobowa nie na tym właśnie podlega? Pomyśl pozytywnie. Ta “wada” jest równocześnie zaletą. Samodzielnie zajmiesz się rozliczaniem firmy i wiesz o wydatkach i przychodach na bieżąco. Widzisz w całości sytuację finansową swojej firmy. A z programem do księgowości nie zajmuje to dużo czasu.

Decyzja jest prosta…

…jak obsługa programu do księgowości „Ala” – Księga Podatkowa od Streamsoft PCBiznes. To o nim właśnie mowa. Intuicyjny interfejs i możliwość doboru jego kolorystyki – przyjemność korzystania z programu jest równie ważna, co wygodne poruszanie się po nim. Niezbędne funkcje, które posiada, tj. możliwość prowadzenia KPiR oraz Ryczałtu, wysyłanie JPK i e-Deklaracji, prowadzenie Ewidencji Środków Trwałych i Pojazdów – to wszystko nie będzie stanowić dla Ciebie żadnego problemu. Nie musisz zatrudniać księgowej. Nie musisz korzystać z usług biura rachunkowego. Rozliczaj swoją firmę sam.

1 Komentarz

  • Trzeba pamiętać, by program do fakur miał kilka niezbędnych cech: był prosty w obsłudze, umożliwiał dostęp online oraz niezbędne funkcjonalności takie jak automatyczna wysyłka faktur do klientów.