Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Pieczątki UV, opaski i stemple z tradycyjnym tuszem, czyli jak kontrolować wstęp na event

Organizacja imprez masowych, takich jak koncerty, festiwale muzyczne, wydarzenia sportowe, a także organizacja dyskotek, czy dużych spotkań pracowniczych wymaga wprowadzenia systemu kontroli wejścia na teren wydarzenia. Jakich? Kiedy warto z nich skorzystać? Zapraszamy do lektury!

Opaski i pieczątki UV – po co je stosować?

Stemple stawiane np. na nadgarstku czy papierowe i materiałowe opaski, mają pełnić kilka funkcji.

Pieczątki na imprezę - Pieczątki UV
Pieczątki UV

Po pierwsze umożliwiają uczestnikowi wydarzenia opuszczenie eventu i swobodny powrót. W sytuacji, w której dana osoba okazuje bilet wstępu i nie otrzymuje żadnego potwierdzenia, że jest pełnoprawnym uczestnikiem koncertu, festiwalu czy meczu, wyjście poza teren wydarzenia i powrót może okazać się niemożliwy. Trudne byłoby udowodnienie, że dana osoba była już w środku, a bilet (zwykle oznaczony jako zużyty), który dzierży w dłoni należy do niej (chyba że jest to bilet imienny).

Po drugie zabezpieczają organizatorów przed wejściem na teren wydarzenia kilku osób, posiadających 1 bilet. Zdjęcie z ręki dobrze założonej opaski i oddanie jej innej osobie jest prawie niemożliwe.

Po trzecie zapewniają wygodę, a także ułatwiają poruszanie się po terenie wydarzenia. Często na jedno wydarzenie dostępnych jest kilka rodzajów biletów – np. na różne dni festiwalu czy inne sekcje na trybunach. Opaski i stemple przyporządkowane są wtedy do danego typu biletu i ułatwiają obsłudze weryfikację, a z uczestników znoszą obowiązek noszenia biletu zawsze przy sobie.

Sposoby weryfikacji

Istnieje kilka sposobów weryfikacji uczestników eventów. Oto, z czego mogą skorzystać organizatorzy:

  • Stemple tradycyjne – stemple z tradycyjnym tuszem, stawiane np. na nadgarstkach. Zwykle wzór odbicia zawiera np. logo lub nazwę danego miejsca bądź organizatora, datę lub inny znak umożliwiający identyfikację uczestników. Tego typu stemple stawiane są najczęściej podczas wejść na dyskoteki czy pojedyncze koncerty. Ich zaletą jest łatwość i szybkość wykonania. Gdy przed wejściem ustawia się długa kolejka, zdecydowanie łatwiej postawić stempel, niż zakładać na rękę np. materiałową opaskę. Ponadto ten rodzaj weryfikacji uczestników jest tani.Do wykonywania stempli tego typu nadają się np. pieczątki z tuszem wodnym, pieczątki drewniane, plastikowe lub niewielkie automaty samotuszujące (np. pieczątki firmowe lub pieczątki imienne). Najlepiej byłoby, aby tusz do pieczątek miał kolor czarny, ponieważ jest najbardziej widoczny i istnieje najmniejsze ryzyko wywołania reakcji alergicznych skóry.
  • Stemple UV – działają podobnie, co stemple z tradycyjnym tuszem, jednak odbicie widoczne jest tylko w obecności promieni UV. Zaletą odbić tego typu jest to, że są one niewidoczne w normalnym świetle, przez co nie przeszkadzają uczestnikom wydarzenia.
  • Opaski papierowe – dzięki opaskom można np. podzielić uczestników ze względu na typ biletu. Wadą takiego rozwiązania jest nietrwałość opasek – z tego powodu wykorzystywane są jedynie podczas imprez jednodniowych.
  • Opaski z materiału – jest to najbezpieczniejszy, a jednocześnie najdroższy sposób kontroli uczestników. Stosowany szczególnie podczas wydarzeń kilkudniowych. Opaski są trwałe, a zakładane przez pracowników dają gwarancję, że uczestnicy nie zdejmą ich z dłoni i nie oddadzą innym.

Wybór odpowiedniego systemu kontroli uczestników wydarzeń masowych, uzależniony jest od typu eventu oraz budżetu organizatorów. Jeśli chcesz zdecydować się na zamówienie tradycyjnych stempli, możesz skorzystać z naszego formularza i zaprojektować własny wzór odbicia.

Dodaj komentarz