Stemple manualne czy automaty samotuszujące możesz wykorzystywać na mnóstwo różnych sposobów – zarówno w pracy, jak i do celów prywatnych. Ozdabianie zaproszeń czy winietek, tworzenie albumów, projektowanie niecodziennych, kolorowych pieczątek firmowych czy drukowanie przy pomocy elektronicznej pieczątki to tylko kilka przykładów. Przeczytaj drugą część wpisu na temat ciekawego wykorzystania pieczątek i dowiedz się jeszcze więcej!
Kreatywne wykorzystanie pieczątek – zrób to sam
Pieczątki możesz wykorzystać nie tylko do pracy. Przy ich pomocy udekorujesz samodzielnie kartki okolicznościowe, zaproszenia, winietki czy albumy na zdjęcia. Sprawdź, jakie są kreatywne sposoby wykorzystania stempli!
- Scrapbooking – tego słowa używa się do określania sztuki ręcznego tworzenia i dekorowania albumów z pamiątkami czy zdjęciami, kolaży, zaproszeń lub kartek okolicznościowych. Technika ta polega na wykorzystanie elementów dekoracyjnych i papieru w różnych kolorach, o różnych teksturach i wzorach. Tworząc album w technice scrapbookingu, możesz wykorzystać także dodatki pasmanteryjne, tusze, mazaki, farby, kredki i oczywiście… pieczątki okolicznościowe. Jakie stemple będą do tego idealne? Na przykład drewniane, manualne pieczątki w różnych rozmiarach i kształtach.
Najpopularniejsze wzory pieczątek do scrapbookingu:
- Znakowanie odzieży, toreb materiałowych i innych produktów tekstylnych – dzięki specjalistycznym tuszom do tanin możesz ozdabiać np. własne ubrania lub akcesoria, a także firmowe gadżety reklamowe, ubrania dla dzieci czy worki na buty do przedszkola lub szkoły.
- Ozdabianie akcesoriów na wesela, chrzciny czy komunie – możesz ozdobić winietki, zaproszenia, etykiety z nazwami dań, upominki dla gości czy torebki na prezenty.
- Znakowanie domowych przetworów – możesz zamówić tradycyjną pieczątkę z tuszem do papieru i znakować etykiety albo zdecydować się na specjalistyczny tusz do plastiku czy metalu, by stawiać stemple bezpośrednio na opakowaniach (lub śliskich etykietach).
- Oznaczanie etykietek produktów handmade – pieczątki są przydatne np. w sklepach, które oferują domowej roboty produkty spożywcze, ubrania czy ekologiczne kosmetyki.
- Oznaczanie księgozbiorów – służy do tego pieczątka typu ekslibris. Możesz zawrzeć na niej imię i nazwisko, inicjały czy nazwę instytucji, do której przynależą egzemplarze, a także ozdobić ją wybranym wzorem czy logotypem.
Oprócz wspomnianych wcześniej tuszów do metalu, tkanin czy plastiku, możesz skorzystać też z tuszu do świeżego lub lakierowanego drewna, tuszu wodoodpornego czy świecącego w ciemności.
Pieczątka firmowa w różnych kolorach! Wyróżnij swoją markę
Pieczątki firmowe mogą być elementem identyfikacji wizualnej firmy, a nawet pełnić funkcje wizerunkowe czy reklamowe. Kolorowe stemple możesz stawiać np. na torbach papierowych, ulotkach, broszurach czy innych, firmowych gadżetach i akcesoriach, a także na dokumentach. Wszędzie tam, gdzie zostanie to zauważone przez potencjalnych klientów czy kontrahentów. Kolorowa pieczątka firmowa może zawierać logo firmy, adres strony internetowej, okolicznościową grafikę, hasło reklamowe czy tekst „Polub nas na Facebooku”.
Ponadto stemple z kolorowymi tuszami mogą być wykorzystywane na akcydensach czy kopertach – jest to rozwiązanie tańsze niż np. zamawianie druków akcydensowych brandowanych logotypem firmy.
Pieczątka XXI wieku – E-mark
E-mark to elektroniczne, nowoczesne urządzenie drukujące. Z jego pomocą możesz samodzielnie zaprojektować wzór odbicia i edytować w dowolnym momencie, a potem nanosić na wybrane powierzchnie.
Aby korzystać z możliwości, jakie daje E-mark, wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację (w smartfonie, tablecie czy na komputerze) i połączyć E-mark ze sprzętem (za pośrednictwem USB lub WiFi).
Więcej na temat tego wyjątkowego sprzętu przeczytasz we wpisie: E-mark – nowoczesna pieczątka dla Twojej firmy.
Jeśli jeszcze nie miałeś okazji zapoznać się z pierwszą częścią wpisu na temat ciekawego wykorzystania pieczątek, znajdziesz go tu: Jak w ciekawy sposób wykorzystać pieczątki? Inspiracje i porady, część 1.
Dodaj komentarz