Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Microsoft Office

Zestaw narzędzi od firmy Microsoft to punkt obowiązkowy, który można znaleźć w praktycznie każdym komputerze. Pakiet Microsoft Office przeszedł ogromną ewolucję od czasu jego powstania w 1988 roku, a obecnie zawiera bogaty zestaw ofert dla użytkowników indywidualnych i biznesowych. Oto spojrzenie na programy, które można znaleźć w pakiecie Office.

Jakie aplikacje wchodzą w skład pakietu Microsoft Office?

Microsoft Word

Początkowo został wprowadzony do skromnych recenzji, ponieważ interfejs znacznie różnił się od poprzedniego wiodącego edytora tekstu czyli WordPerfect. Ale wraz z wydaniem Windows 95 i Office 95  jego sprzedaż wzrosła. Obecnie Word jest najczęściej używanym programem do przetwarzania tekstu. Zawiera on szereg funkcji do tworzenia i edycji dokumentów, w tym: Sprawdzanie pisowni, bogaty edytor tekstu oraz funkcje stron, takie jak justowanie, akapity i wcięcia.

Microsoft Excel

Excel jest programem arkusza kalkulacyjnego firmy Microsoft, który może być używany do organizowania, formatowania i obliczania danych. Można w nim tworzyć formuły do agregowania dużych ilości danych, sporządzać wykresy i diagramy, makra oraz tabele przestawne.

Microsoft PowerPoint

Program Microsoft PowerPoint pomaga w tworzeniu profesjonalnych prezentacji. PowerPoint pojawił się po raz pierwszy w 1990 roku, wykorzystując slajdy do wyświetlania tekstu, grafiki i multimediów. Od tego czasu dodano wiele funkcji usprawniających i ulepszających prezentacje, takich jak: efekty przejścia, timery i integracje z oprogramowaniem.

Microsoft OneNote

Program OneNote umożliwia zapisywanie myśli, zanim się o nich zapomni. Następnie notatki te można udostępniać innym osobom. Podobnie jak w przypadku cyfrowego notatnika, aplikacja automatycznie zapisuje i synchronizuje notatki. OneNote został wprowadzony jako standardowa aplikacja pakietu Office w 2013 roku, dzięki czemu jeszcze więcej użytkowników może udostępniać swoje notatki, rysunki i zrzuty ekranu innym użytkownikom online.

Microsoft Outlook

Outlook, używany głównie jako aplikacja do obsługi poczty elektronicznej, jest uważany za osobistego menedżera informacji, koordynującego kalendarze, menedżery zadań, kontakty, notatki, dzienniki i sesje przeglądania.

Microsoft Access

Za pomocą programu Access można wykorzystywać dane do tworzenia formularzy, tabel, zapytań i raportów.

Microsoft Publisher

Publisher to program firmy Microsoft do publikowania, w którym nacisk kładzie się na układ i projektowanie stron.

SharePoint

Jest to popularne narzędzie dla firm – używa go 80 procent firm z listy Fortune 500.

Dodaj komentarz