Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Na co zwrócić uwagę, projektując pieczątkę?

Pieczątka firmowa czy imienna, mimo iż z pozoru mało istotna, ma duży wpływ na postrzeganie danej firmy czy osoby przez klientów, kontrahentów czy nawet pacjentów (w przypadku pieczątek lekarskich). Nie wspominając już o nieporozumieniach, które może powodować nieczytelna treść czy kiepski dobór kolorów. Na co zwracać uwagę, projektując pieczątkę. Jak zaprojektować wzór pieczątki? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym wpisie.

Czytelność przede wszystkim – na co zwrócić uwagę, by pieczątka była czytelna?

Wszystkie informacje zawarte na płytce stemplującej, muszą być estetyczne i czytelne – po to, aby uniknąć popełniania błędów przez Twoich klientów czy kontrahentów. Wyobraź sobie np. nieczytelny stempel z numerem konta bankowego, NIP-em czy danymi teleadresowymi. Aby stempel był czytelny, zwróć uwagę na poniższe elementy:

  • Odpowiedni rodzaj czcionki – wybieraj proste fonty, staraj się unikać ozdobnych czcionek – zwłaszcza jeśli korzystasz z płytek stemplujących w niewielkich rozmiarach lub chcesz zawrzeć na stemplu dużo informacji. Niewielki rozmiar czcionki w połączeniu z fantazyjnym wzorem to pierwszy krok do nieczytelnego odbicia.
  • Wielkość czcionki dopasowana do ilości tekstu – nie wybieraj czcionki w zbyt małym rozmiarze (poniżej 7 pkt.). Jeśli na odbiciu chcesz zawrzeć dużo informacji, postaw na płytki stemplujące o średniej lub dużej powierzchni – po to, by czcionka mogła mieć odpowiednią wielkość. W innym wypadku odbicia mogą być nieczytelne.
  • Umiarkowana ilość elementów ozdobnych – pieczątka, owszem, jest elementem identyfikacji wizualnej formy, jednak pamiętaj, aby nie przesadzić i nie próbować robić ze stempla ulotki, broszury informacyjnej, kolorowanki dla dzieci czy prezentacji logotypów w różnych wariantach. Pieczątka musi spełniać przede wszystkim funkcję informacyjną. Chcesz uatrakcyjnić wzór odbicia? Dodaj logo lub logotyp firmy albo jeden wybrany wzór.
  • Umiarkowana kolorystyka – unikaj stosowania wielu różnych kolorów na jednym odbiciu. Możesz oczywiście postawić na kolorowy tusz (jest to jak najbardziej wskazane), jednak każdy wers w innym kolorze, a do tego kolorowe logo to znaczna przesada.
pieczatki-online-pieczątka-imienna
Pieczątka imienna

Pamiętaj też, że jakość odbicia zależy nie tylko od samego projektu, ale też od samego stempla czy automatu samotuszującego, tuszu i papieru, na którym stawia się stempel. Wybierz więc produkt dobrej jakości i zawsze weź pod uwagę, że odbicie na cienkim, wiotkim papierze może się nieco rozmyć.

Jak w łatwy sposób zaprojektować wzór odbicia pieczątki?

Jeśli chcesz zaprojektować odbicie stempla, możesz skorzystać z kilku opcji. Jedną z nich jest wybór dostawcy, który daje możliwość samodzielnego stworzenia takiego wzoru. Na naszej stronie znajdziesz kreator zamawiania pieczątek, dzięki któremu bez trudu dopasujesz zarówno rodzaj automatu, jak i wielkość oraz wzór płytki stemplującej do swoich potrzeb.

Możesz skorzystać z różnych wzorów – dostępne są m.in. pieczątki prostokątne, podłużne, kwadratowe czy okrągłe w różnych rozmiarach. Dzięki kreatorowi możesz samodzielnie wybrać kolor i rodzaj czcionki (spośród dostępnych w kreatorze), a także układ tekstu.

pieczatki-online.euporady - pieczatka-owalna
Pieczątka firmowa owalna

Masz już projekt pieczątki przygotowany przez siebie lub grafika? A może chcesz dodać do wzoru logo firmy? Nic prostszego! Wystarczy wgrać plik w odpowiednim formacie za pośrednictwem tego samego kreatora.

pieczatki-online.eu - Pieczątka firmowa z logotypem
Pieczątka firmowa z logotypem

Obsługa kreatora jest prosta oraz intuicyjna – wystarczy postępować według instrukcji i krok po kroku uzupełniać dane w szablonie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat procesu zamawiania pieczątek, zachęcamy do kontaktu!

Dodaj komentarz