Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Smart house – rozwiązania, na które możesz sobie pozwolić

Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie, kiedy słyszysz smart house? Bardzo możliwe, że… ogromne wydatki. Nic dziwnego! W ostatnich latach systemy smart house dla wielu zaczęły stanowić synonim luksusowego życia. Wyobrażamy sobie, że są ogromne, skomplikowane instalacje, na które stać tylko najlepiej sytuowanych mieszkańców nowoczesnych apartamentowców w wielkich miastach. Tymczasem prawda jest nieco inna. Wiele inteligentnych urządzeń dostępnych jest niemalże dla każdego – nawet jeżeli nie posiada zbyt grubego portfela czy nowoczesnego mieszkania. Poznaj najciekawsze z nich.

Kostki Clime – polski system smart house

Clime to nieduże, plastikowe kostki o długości około dwóch centymetrów, które kryją w sobie zdumiewającą technologię. W urządzeniu znajduje się bateria (o pojemności, która zapewnia nieprzerwaną pracę Clime przez osiemnaście miesięcy!), system Bluetooth 4.0 (dzięki niemu Clime może komunikować się z innymi urządzeniami, na przykład smartfonem) oraz odpowiedni czujnik. Co mierzyć może kostka Clime? Oto kilka możliwości:

  • poziom wilgotności,
  • temperaturę,
  • ruch,
  • natężenie światła,
  • lokalizację.

W praktyce oznacza to, że ilość możliwych zastosowań Clime jest właściwie nieograniczona. Kostkę z czujnikiem ruchu możesz umieścić przy oknie lub drzwiach, aby utrzymać powiadomienie o tym, że ktoś dostał się do Twojego domu. Clime z czujnikiem wilgotności możesz umieścić w pobliżu pralki, by sprawdzić, czy mieszkanie nie zostało zalane.

Smart House według LG

Marka LG postawiła na niezwykle ciekawy system tworzenia inteligentnego domu. W ofercie firmy znajdują się wszystkie najważniejsze sprzęty gospodarstwa domowego, wyposażone w system smart. Posiadając w swoim domu kilka tego typu urządzeń, można połączyć je ze sobą dzięki dodatkowemu gadżetowi – integratorowi LG SmartThinq Hub. Za jego pośrednictwem możesz tworzyć inteligentne połączenia pomiędzy domowymi sprzętami – lodówką, pralką, zmywarką, żelazkiem, telewizorem etc. – i sterować nimi dzięki dedykowanej aplikacji.

System Archos Smart House

Francuski producent wprowadził do swojej oferty serię produktu, dzięki którym możesz zamienić swój dom w prawdziwy smart house – bez kucia ścian, wymiany instalacji i innych wymagających prac.

W skład systemu Archos wchodzą następujące elementy:

  • przejściówki do kontaktów, dzięki którym możesz zdalnie sterować podłączonymi sprzętami;
  • czujniki ruchu,
  • czujniki temperatury pomieszczeń i pogody na zewnątrz;
  • niewielkich rozmiarów kamery do monitorowania pomieszczeń.

Jeśli szukasz inteligentnych rozwiązań do swojego mieszkania czy domu, zajrzyj na stronę im-puls.pl.

Dodaj komentarz