Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Stemple drewniane – stwórz oryginalne zaproszenie na ważne wydarzenie

Organizujesz ważną uroczystość, taką jak chrzciny, urodziny czy komunia? Chcesz zaprosić gości w oficjalny sposób, a przy okazji lubisz kreatywne, oryginalne rozwiązania? Daj upust swojej wyobraźni i zaprojektuj samodzielnie zaproszenia! Poznaj nasze pomysły i dowiedz się, jak wykorzystać drewniane stemple do przygotowania wyjątkowych zaproszeń w minimalistycznym, skandynawskim stylu.

Zaproszenie DIY z pieczątekZaproszenia do it yourself

DIY to moda, która na dobre opanowała świat. Z jednej strony jest ona odpowiedzią na wszechobecny konsumpcjonizm. Z drugiej – sposobem na to, by wyróżnić się na tle innych.

Poniżej przedstawiamy jak samodzielnie przygotować zaproszenie na komunię lub chrzciny. Warto zaznaczyć jednak, że nasza instrukcja jest jedynie bazą, którą z łatwością dostosujesz do swoich oczekiwań i potrzeb, zmieniając zaledwie szczegóły. Zmieniając kolory, możesz na przykład dopasować zaproszenie do płci dziecka i stworzyć wersję dla chłopczyka lub dziewczynki.

Co ważne, podobne zaproszenia DIY możesz przygotować również na inne uroczystości – urodziny, baby shower, wieczór panieński, a nawet wesele. Wystarczy, że uruchomisz swoją kreatywność!

Jak wykonać zaproszenie na chrzest lub inną uroczystość? Instrukcja krok po kroku

Do przygotowania zaproszenia do it yourself będziesz potrzebować następujących materiałów:

  • Ozdobnego, sztywnego papieru lub tektury.
  • Kolorowego papieru – złotego, srebrnego lub wzorzystego.
  • Sznurek jutowy, tasiemka lub koronka.
  • Ostre nożyczki.
  • Klej do papieru lub pistolet do kleju na gorąco.
  • Pisak w wybranym kolorze (pióro, cienkopis lub mazak).
  • Drewniane stemple z literkami i tusz w wybranym kolorze.

Wszystko przygotowane? W takim razie możesz zabierać się do pracy!

Krok 1:

Zastanów się, jaki kształt mają mieć Twoje zaproszenia. Koło, prostokąt, serce? Odrysuj wybrany kontur na kartonie lub tekturze, a następnie wytnij przy pomocy nożyczek. Jeżeli zaproszenie ma się otwierać, pamiętaj o złożeniu kształtu na pół.

Krok 2:

Z kolorowego, wzorzystego papieru wytnij kształty, które ozdobią zaproszenie. Mogą to być trójkąty, serca, misie, chmurki, koła, gwiazdki lub inne elementy, które tematycznie nawiązują do charakteru wydarzenia lub Twojej rodziny. W końcu na tym polega istota DIY!

Odmierz fragment sznurka, przy pomocy którego stworzysz girlandę. Następnie przymocuj do niego elementy wycięte z papieru – możesz zrobić to z użyciem kleju na gorąco lub robiąc w kształtach dziurki i nawlekając je na sznurek. Girlandę przyklej do zaproszenia.

Krok 3:

Pod girlandą umieść krótki napis ze stempelków, np. „Chrzest Basi”, „Zaproszenie”, „Roczek Adasia”.

Krok 4:

W środku lub na odwrocie zaproszenia umieść najważniejsze informacje, m.in. datę oraz miejsce wydarzenia.

Gotowe!

Dodaj komentarz