Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Ceny tonerów do drukarki laserowej – ile kosztuje dobry toner?

Tonery są tak naprawdę sercem każdej drukarki, zwykle stąd ich wysoka cena. Koszty eksploatacji zawsze są istotnym czynnikiem przy ustalaniu, jaką drukarkę należy kupić. Najchętniej kupowanym rodzajem drukarek pozostają niezmiennie modele laserowe. Ile kosztuje toner do drukarki laserowej? Gdzie znaleźć najlepsze tonery do drukarek laserowych?

Koszt tonera – od czego zależy?

W przypadku zakupu czarnych kartridży atramentowych trzy razy w roku, kwota ta może sięgać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Tymczasem kolorowy wkład do drukarki laserowej jest jeszcze droższy, pojedynczy toner może kosztować nawet trzy- czy czterokrotnie więcej niż wkład atramentowy. To, ile kosztuje toner do drukarki laserowej, zależy oczywiście od marki i rozmiaru produktu. Dobrej jakości oryginalny toner do drukarki HP LaserJet P1102 w zależności od miejsca kosztuje do kilkuset złotych, a jego najtańszy zmiennik poniżej 50 złotych.

pieczatki-online.eu - Ceny tonerów do drukarki laserowej - ile kosztuje dobry toner?
Ceny tonerów do drukarki laserowej – ile kosztuje dobry toner?

Jeśli wziąć pod uwagę koszt drukarki, kwota, którą trzeba wydać na sam toner, jest paradoksalnie, często wyższa niż początkowy koszt zakupu sprzętu – zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na tani model. Jednak, na dłuższą metę takie rozwiązanie nie jest tak oszczędne, jak się wydaje, a dodatkowo nie wpływa pozytywnie na środowisko naturalne.

Wpływ atramentu na koszt druku

Znajduje to również odzwierciedlenie w koszcie za stronę. W przypadku taniej drukarki laserowej, czyli takiej, której zakup wiąże się z niskim kosztem średni koszt za stronę przy użyciu czarnego atramentu wynosi około 4 gr. W przypadku drukarki z wyższej lub średniej półki, cena druku może być nieco wyższa. Jednak w przypadku drukowaniu na większą skalę, to właśnie droższe drukarki mogą być bardziej oszczędnym wyborem. Tonery do drukarek laserowych i ich cena różnią się w zależności od marek i modeli drukarek z którymi są kompatybilne.

Ekonomiczny wybór

Warto zwrócić uwagę na częstotliwość i ilość wydruków, które odpowiadają Twoim potrzebom i wymaganiom. Jeśli drukujesz dużo, można zainwestować w droższą drukarkę, ponieważ w przypadku  częstszego użytkowania koszt jednej strony jest mniejszy. Co więcej, jeśli drukujemy dużo, to nie robimy tego tylko na własne potrzeby. W takim wypadku dobrze jest zadbać o jakość. Jeśli jednak nie drukujesz często, to sprzęt niższej jakości może przynieść większe oszczędności, jeśli Ci na tym zależy.

Będziesz musiał określić, jakiego rodzaju drukarka jest potrzebna, aby jak najlepiej wykorzystać koszty przeznaczone na zakup tonerów. Aby znaleźć właściwą drukarkę, trzeba będzie wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym: jak dużo drukujesz, używając tylko czarnego atramentu i jak często potrzebujesz kolorowych wydruków. Należy również wziąć pod uwagę różne marki drukarek, funkcje dostępne w każdym modelu i ogólne koszty eksploatacji.

Tonery do drukarek laserowych można kupować w większych zestawach, to zdecydowanie bardziej ekonomiczna opcja i warto o niej pamiętać.

Ile kosztuje napełnienie tonera?

Wkład do drukarki laserowej po jego opróżnieniu może być uzupełniony ponownie. To, ile kosztuje napełnienie tonera, zależy od jego typu, ale cena zazwyczaj jest dosyć niska. Wkłady z tonerem nie mogą być napełniane w nieskończoność, ponieważ części mechaniczne w nich zawarte, zużywają się. Niektóre wkłady zawierają elektrooptyczny bęben, który dość szybko się zużywa i może zostać porysowany. Punkty usługowe napełniające tonery do odsprzedaży zazwyczaj czyszczą i testują każdy kartridż, aby upewnić się, że nadaje się on do ponownego użycia.

Można również zdecydować się na zakup zestawu do samodzielnego napełniania. Tonery do drukarki laserowej mogą być uzupełnione za pomocą takiego zestawu w około 10 minut.

Ekspercki wybór

Doświadczony i profesjonalny zespół Tuszmarkt poświęci czas na zrozumienie Twoich potrzeb w zakresie drukowania i poleci toner oraz odpowiednie materiały eksploatacyjne. Bogata oferta sklepu jest pełna wysokiej jakość komponentów do drukarki w rozsądnej cenie. Odwiedź Tuszmarkt.pl i przekonaj się sam.

Dodaj komentarz