Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Jak zaprojektować pieczątkę online? Jakich zasad się trzymać? Generator pieczątek

Chcesz zaprojektować wzór odbicia swojej pieczątki i zastanawiasz się, jak to zrobić? Podpowiemy Ci, czym się kierować, aby projekt był czytelny i atrakcyjny, a także wytłumaczymy, jak działa program do pieczątek online, który zajdziesz na naszej stronie. Zapraszamy!

Wskazówki dotyczące projektowania wzorów pieczątek

Wzór każdej pieczątki, niezależnie od jej przeznaczenia, powinien być przede wszystkim czytelny i estetyczny. Aby osiągnąć taki efekt, należy trzymać się kilku podstawowych zasad. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich:

  • Przede wszystkim należy wybierać klasyczne, proste czcionki. Jeśli nie projektujesz stempla ozdobnego (np. ekslibrisu), unikaj fontów dekoracyjnych, zbyt cienkich lub zbyt grubych – dotyczy to zwłaszcza danych teleadresowych, NIP-u czy numeru konta. Zawsze patrz na projekt oczami odbiorcy i zastanów się, czy informacje zawarte na odbiciu, będą czytelne.
  • Stosuj maksymalnie 3 rodzaje czcionki, choć staraj się ograniczać raczej do 2 – zwłaszcza na małych odbiciach.
  • Nie stosuj więcej niż 2-3 kolorów na odbiciu – zwłaszcza gdy wykorzystujesz różne rodzaje czcionek.
  • Jeśli zależy Ci na podkreśleniu niektórych danych – generator pieczątek astosuj pogrubienie (lub ewentualnie kursywę). Nie stosuj jednak tego stylu w całym tekście – może to spowodować, że tekst będzie się zlewać i stanie się nieczytelny.
  • Odstępy między znakami powinny wynosić ok. 10-20%, jeśli chcesz, aby treść była jak najbardziej czytelna.
  • Nie stosuj czcionki ani o zbyt małych, ani zbyt dużych gabarytach.

Generator pieczątek online – jak w łatwy sposób zaprojektować wzór odbicia

W stworzeniu projektu z pewnością pomoże Ci nasz program do pieczątek online. Znajdziesz go w zakładce Zamów pieczątkę. Dzięki niemu, w łatwy i szybki sposób stworzysz własny projekt (lub wgrasz gotowy wzór, jeśli taki posiadasz).

Jak działa generator pieczątek online?

To naprawdę proste!

W pierwszej kolejności wybierasz typ pieczątki, który chcesz zamówić. Może to być np. pieczątka imienna dla Ciebie lub Twojego pracownika, pieczątka z datownikiem i tekstem czy drewniany stempel dla dzieci. Wybór jest szeroki, ale kategorie podzieliliśmy w taki sposób, abyś mógł szybko podjąć decyzję i nie tracić cennego czasu.

Po wybraniu danego typu zobaczysz listę szablonów. Żeby ułatwić cały proces, do każdego szablonu dopasowaliśmy wielkości i rodzaje czcionek (fontów), wybraliśmy układy linii, a w niektórych przypadkach zamieściliśmy też miejsce na logo – wszystko z zachowaniem zasad opisanych wcześniej.  Dzięki temu odbicie będzie estetyczne i czytelne.

Co musisz zrobić? Wybierz dowolny szablon, a następnie uzupełnij pola własnym tekstem. W oknie „Edycja tekstu” możesz wybrać kolor tuszu, a także sformatować tekst według własnych upodobań. W oknie „Podgląd pieczątki” będziesz mógł sprawdzić, jak prezentuje się Twój projekt.

Gotowe! Po zaprojektowaniu wzoru odbicia wystarczy dopasować odpowiedni model automatu lub stempla drewnianego czy plastikowego, a następnie przejść do złożenia zamówienia.

Jeśli szukasz inspiracji, na naszej stronie możesz sprawdzić przykładowe wzory odbić pieczątek i dowiedzieć się więcej na temat ich wykorzystania.

 

Dodaj komentarz