Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Jaki tusz do skóry ludzkiej – który wybrać do pieczątki? 

Pieczątki kojarzą się przede wszystkim z dokumentami, fakturami, listami, urzędami… Na tym jednak ich zastosowanie się nie kończy! Stemple odgrywają ważną rolę również w o wiele bardziej rozrywkowych okolicznościach. Korzysta się z nich w klubach, dyskotekach, restauracjach, salach zabaw dla dzieci i innych miejscach, w których wykonuje się odbicia na rękach gości. Brzmi jak dobra zabawa? Oczywiście! Decydując się na nią, trzeba pamiętać jednak o bezpieczeństwie i wybierać produkty, które są bezpieczne dla ludzkiej skóry.

Pieczątki do stosowania na skórze

Na naszym bloku wielokrotnie udowadnialiśmy, że pieczątka jest niepozornym przedmiotem o całej gamie zastosowań – w biurze, gabinecie lekarskim, urzędzie, księgowości, szkole, sklepie, domu, kawiarni… Moglibyśmy wymieniać jeszcze długo. 🙂

Pokazujemy, jak używać stempli na papierze, tkaninach, metalu, drewnie a nawet na produktach żywnościowych. Dzisiaj chcielibyśmy pójść o krok dalej i przedstawić Ci produkty do wykonywania odbić na skórze ludzkiej. 

Czego potrzebujesz, aby bezpiecznie stemplować ciało? Odpowiedniej pieczątki oraz tuszu, który nie podrażnia skóry, nie powoduje reakcji alergicznych i jest łatwy do zmycia. Jednocześnie tusz powinien być odporny na działanie potu czy delikatne tarcie. 

Uwaga! Pomimo tego, że w wielu miejscach – szczególnie na imprezach masowych, koncertach, dyskotekach, festiwalach – skórę uczestników wciąż stempluje się tradycyjną pieczątką i standardowym tuszem, stanowczo odradzamy taką praktykę. Nie ryzykuj zdrowiem i komfortem swoich klientów! Zwłaszcza kiedy pracujesz z dziećmi! 

Jaki tusz do skóry ludzkiej?

W naszej ofercie znajdziesz tusz wodny Noris 117 UV, który można bezpiecznie stosować na ludzkiej skórze. To jeden z niewielu produktów dostępnych na rynku, które dedykowane są takiemu użyciu. Producent gwarantuje, że tusz można stosować na ciele – oczywiście jedynie zewnętrznie, na skórze. 

Jak w przypadku większości produktów tego typu, należy unikać kontaktu z oczami czy błonami śluzowymi. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, dzieci powinny korzystać z tuszu jedynie pod nadzorem osoby dorosłej. 

Aby upewnić się, czy tusz nie wywoła reakcji alergicznej u Ciebie lub Twojego dziecka, wykonaj próbę uczuleniową i/lub skontaktuj się w tej kwestii z lekarzem.

Kolorowe odbicia na skórze

Tusz do skóry ludzkiej, który znajdziesz w naszej ofercie, pozwala na wykonywanie wyrazistych odbić. Wystarczy, że wybierzesz swój ulubiony kolor, a następnie wykorzystasz go w wybranej pieczątce. Możesz sięgnąć zarówno po klasyczny stempel ręczny (np. drewniany), jak i po wygodny automat samotuszujący.

Ciekawą możliwością jest wykonywanie odbić na skórze przy pomocy tuszu UV, fluoryzującego po podświetleniu światłem ultrafioletowym. Na ten wybór decydują się często organizatorzy imprez zamkniętych.

Jak zmyć pieczątkę ze skóry?

Jeżeli odbicie zostało wykonane przy użyciu tuszu do skóry ludzkiej, bez problemu zmyjesz je wodą z mydłem.

W przeciwnym wypadku – kiedy stempel nie był dedykowany do kontaktu z ciałem – możesz spróbować go usunąć sokiem z cytryny, sodą oczyszczoną lub kuchenną solą. Pamiętaj, by skontaktować się z lekarzem, jeżeli zauważysz niepokojącą reakcję skórną lub objawy alergiczne. 

Dodaj komentarz