Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Pieczątki UV – jakie mogą mieć zastosowanie?

Pieczątka UV to potoczna nazwa pieczątki, którą wykorzystuje się w połączeniu z tuszem UV. Odbicie wykonane przy pomocy takiego stempla jest niewidoczne gołym okiem, ale… świeci w ultrafiolecie. Gdzie znajdują zastosowanie pieczątki UV? Na przykład w klubach i na koncertach, ale nie tylko! Sprawdźmy, co warto o nich wiedzieć.

Pieczątka UV
Zdjęcie dodane przez Mark Angelo Sampan: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/grupa-ludzi-1587927/

Pieczątka UV – co to takiego? Sekret tuszu UV

Tusze UV to specjalne, wodne tusze, które są dostępne w kilku intensywnych kolorach, np. zielonym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym i różowym. Ich sekret polega na tym, że po wykonaniu stempla jest on niewidoczny gołym okiem. Odbicie widać dopiero po naświetleniu go promieniami UV.

Tusze UV, takie jak tusz wodny Noris, mogą być wykorzystywane zarówno w tradycyjnych stemplach drewnianych czy plastikowych, jak i w automatach samotuszujących. Sprawdzają się na gumowych oraz na polimerowych płytkach stemplujących.

Gdzie wykorzystuje się pieczątki UV?

W przypadku tuszów UV ich bardzo ważną cechą jest bezpieczeństwo dla skóry. Stemple UV mogą być więc wykonywane bezpośrednio na ciele, np. na rękach. Co to oznacza? Że pieczątki UV sprawdzają się w klubach, pubach, kinach czy podczas koncertów oraz imprez masowych do potwierdzania obecności uczestników konkretnego wydarzenia. Są bardziej dyskretne niż stemple wykonane przy pomocy tradycyjnego tuszu, dlatego sprawdzą się także na bardziej eleganckich eventach.

To jednak nie koniec zastosowania pieczątek UV. Odbicia przy pomocy stempli fluorescencyjnych można wykonywać także na opakowaniach kartonowych, torbach papierowych czy innych materiałach o dużej absorpcji. Sprawdzają się szczególnie dobrze na powierzchniach kolorowych i w ciemnych, na których klasycznego tuszu po prostu nie byłoby widać. Tusz UV po oświetleniu światłem UV będzie odznaczać się na ciemnej powierzchni i dzięki temu będzie wyraźny oraz czytelny – nawet w ciemnym lub słabo oświetlonym pomieszczeniu. Po co stosować tusz UV na produktach? Może być to pomocne np. podczas transportu, w celach kontrolnych, a także podczas różnego rodzaju gier i zabaw, np. terenowych.

Jaki stempel do tuszu UV?

Jeśli zależy Ci na tym, by stawiać dużo pieczątek w krótkim czasie, a do tego potrzebujesz pieczątki w niewielkich rozmiarach, postaw na automat samotuszujący, który możesz obsłużyć jedną ręką. Wystarczy przyłożyć go np. do nadgarstka i lekko docisnąć, żeby postawić stempel. Automaty sprawdzają się m.in. w klubach, podczas koncertów i wszędzie tam, gdzie w krótkim czasie trzeba postawić dużą liczbę odbić.

Jeśli szukasz automatu do wykonywania odbić na skórze, postaw na niewielkie rozmiary płytki tuszującej. Doskonale sprawdzą się do tego pieczątki imienne, małe pieczątki firmowe, pieczątki okrągłe i owalne oraz pieczątki kieszonkowe. Duże wymiary płytek stemplujących mogą nie sprawdzić się do robienia stempli na skórze, ponieważ odbicie mogłoby odbić się nierówno.

Tradycyjne stemple drewniane i plastikowe sprawdzą się m.in. na nierównych i większych powierzchniach, choć nie tylko (wykorzystuje się je np. podczas imprez dla dzieci). Na ich korzyść często przemawia też cena – tradycyjne stemple z zewnętrzną poduszką do nasączania tuszem UV, będą zwykle tańsze od automatów samotuszujących.

Jeśli chcesz zamówić pieczątkę UV, sprawdź naszą ofertę tuszów, automatów samotuszujących i stempli tradycyjnych. Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz