Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Kreatywne zabawy dla dzieci z wykorzystaniem pieczątek, część 2

W dobie wszechobecnej technologii i interaktywnych zabawek, tradycyjne zabawy z wykorzystaniem pieczątek mogą być dla dzieci nie tylko wyjątkowo ciekawą i inspirującą odmianą, ale także doskonałą okazją do tego, by spędzić z rodzicami więcej wartościowego czasu. Sprawdź, jak przygotować kreatywną zabawę dla swojego dziecka!

Pieczątki dla dzieci
Pieczątki dla dzieci

W poprzedniej części artykułu opisywaliśmy, jak wykorzystać pieczątki dla dzieci do przygotowania niezwykle pouczającej zabawy w lekarza czy zabawy w pocztę. Przedstawiamy kolejną porcję kreatywnych pomysłów.

Zabawa w szkołę

Do przygotowania zabawy będą potrzebne:

  • tablica lub duży kartonu, który będzie spełniał jej funkcję,
  • różnokolorowa kreda lub pisaki,
  • stempelki dla dzieci,
  • dziennik lekcyjny (możesz przygotować go samodzielnie z zeszytu w formacie A4)
  • zeszyt oraz przybory do pisania.

Dzieci uwielbiają odgrywać role dorosłych – zabawa, w której mogą wcielić się w rolę nauczyciela i przez chwilę znaleźć się po drugiej stronie szkolnej tablicy sprawia im niezwykłą radość. Zabawa w szkołę to doskonała okazja, aby mogły utrwalić swoją wiedzę, przekazując ją Tobie – uczniowi. Poproś dziecko, aby przemyślało temat lekcji (możesz dać mu kilka dni na przygotowanie materiału). Podczas lekcji zadawaj pytania i zgłaszaj się do odpowiedzi (za poprawne będziesz otrzymywać w swoim zeszycie motywacyjne pieczątki dla dzieci). Pilnie słuchaj tego, co mówi nauczyciel, ponieważ na koniec lekcji odbędzie się… kartkówka! Aby uatrakcyjnić zabawę, możesz poprosić większą liczbę członków rodziny o to, by wcieliła się w rolę uczniów.

Zabawa w grafika

Do przygotowania zabawy będą potrzebne:

  • różnokolorowe kartki papieru,
  • kolorowe pisaki,
  • klej i nożyczki,
  • pieczątki dziecięce – ze wzorami i literkami.

Grafik przygotowuje w swojej pracy wiele ulotek, zaproszeń, naklejek, okładek do książek. Pozwól dziecku wcielić się w jego rolę. Wybierzcie formę, która najbardziej je interesuje – być może zbliżają się urodziny jednego z domowników i warto przygotować zaproszenia na tę uroczystość? A może dziecko chciałoby stworzyć nową okładkę dla swojej ulubionej lektury lub czasopisma. Plakat dla swojego ulubionego filmu? Pozwól mu puścić wodze wyobraźni! Przy wykorzystaniu kolorowych pieczątek (część z nich możecie stworzyć samodzielnie, przy pomocy tuszu do pieczątek oraz ziemniaka), tworzenie autorskiej grafiki będzie dla dziecka nie tylko ogromną przyjemnością, ale także okazją do tego, by uruchomić pokłady kreatywności.

Wcielanie się w role dorosłych są naturalnym etapem w rozwoju dziecka. Poprzez zabawy, w których może naśladować ich zachowania, dziecko poszerza swoje kompetencje społeczne, nabiera głębszego zrozumienia dla otaczającego go świata, a także kształtuje swoją empatię. Warto zadbać o to, by tradycyjne zabawy, bez wykorzystywania technologii, pojawiały się w życiu dziecka jak najczęściej.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze