Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Organizacja pracy w biurze – przydatne urządzenia i artykuły biurowe

Pieczątki firmowe
Pieczątki firmowe

Aby praca w biurze przebiegała sprawnie i wygodnie, należy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Przygotowaliśmy listę kilku przydatnych akcesoriów, urządzeń i gadżetów, które pomogą utrzymać porządek, usprawnić pracę i nie przeoczyć żadnej, ważnej wiadomości.

Urządzenia wielofunkcyjne – drukarki sieciowe

Posiadanie urządzenia wielofunkcyjnego, które łączy w sobie drukarkę, skaner i ksero, jest niezwykle pomocne. Przechowywanie kopii dokumentacji, drukowanie umów, faktur, raportów i sprawozdań czy przechowywanie skanów dokumentów, wiąże się koniecznością posiadania przynajmniej jednego urządzenia, które zaspokoi wszystkie te potrzeby.

W małych biurach warto postawić na urządzenia z łącznością bezprzewodową Wi-Fi, które umożliwiają łatwe drukowanie przez wszystkich pracowników i prostą konfigurację.

Pieczątki firmowe

Co prawda posiadanie pieczątki firmowej nie jest obowiązkiem przedsiębiorcy, jednak posługiwanie się pieczęcią, niesie szereg zalet. Zgodnie z Ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do ujawnienia danych, takich jak NIP, nazwa i siedziba firmy. Niezastosowanie się do tych wytycznych niesie ryzyko grzywny w wysokości do 5000 zł. Pieczątka ułatwia posługiwanie się tymi danymi.

Poza tym pieczątka biurowa może spełniać też funkcje reklamowe i informacyjne, jeśli zawrzesz na niej adres strony internetowe, maila czy nr telefonu.

W naszej ofercie znajdziesz przeróżne pieczątki firmowe – wzory możesz zaprojektować samodzielnie lub skorzystać z naszych propozycji. Sprawdź, co masz do wyboru!

Niszczarki papieru

Niszczarka papieru jest nie tylko sposobem na łatwe pozbycie się niepotrzebnych dokumentów, ale przede wszystkim zabezpiecza ważne informacje przed dostaniem się w niepowołane ręce. Do niszczarki powinny powędrować wszelkie dokumenty, na których znajdują się dane osobowe oraz poufne dane firmy.

Producenci artykułów biurowych oferują nawet ręczne, mini niszczarki do papieru, które pozwolą zutylizować pojedyncze kartki niewielkich rozmiarów.

Organizery na biurka

Pracownicze biurka charakteryzują się tym, że często panuje na nich bałagan, a rzeczy z każdym dniem przybywa. Na szczęście na rynku dostępne są specjalne organizery, które często montowane są w formie dodatkowej półki pod monitor, posiadają odpowiednią ilość przegródek, a czasem nawet uchwyty na kubki. Pomagają utrzymać porządek, a dodatkowo zabezpieczają sprzęty i dokumenty przez zalaniem kawą.

Mailowe informatory i lampki z powiadomieniami

Urządzenia, o których mowa, mogą być kompatybilne z programami pocztowymi i skrzynkami w przeglądarkach. Takie gadżety współpracują też z aplikacjami mobilnymi i portalami społecznościowymi, pełniąc czasem funkcje designerskich ozdób i lampek biurkowych.

Segregatory na dokumenty

Przechowywanie dużej ilości dokumentów wiąże się z koniecznością opracowania odpowiedniego systemu przechowywania. Możesz wybrać np. systemy przechowywania informacji tematyczny, alfabetyczny, geograficzny, numeryczny czy chronologiczny.

Organizacja pracy w biurze nie musi być trudna. Wystarczy wyposażyć się w podstawowe urządzenia, które przyspiesza i ułatwia pracę.

Dodaj komentarz