facebookgoogleyoutube

Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Pieczątka firmowa, datownik z tekstem, pieczątka imienna – jakie stemple przydadzą Ci się w firmie?

Stempel firmowy jest dużym ułatwieniem w prowadzeniu działalności gospodarczej – pełni funkcję informacyjną, a nawet reklamową. Nie jest jednak jedynym, który przydaje się w każdej firmie. Przedstawiamy różne rodzaje pieczątek, które mogą usprawnić pracę w biurze (i nie tylko).

Co powinna zawierać pieczątka firmowa

Stempel firmowy stał się już niemal obowiązkiem na liście akcesoriów biurowych (mimo iż prawo nie reguluje posiadania pieczątki w działalności gospodarczej). Ułatwia i przyspiesza pracę, pozwala jednym ruchem odbić na papierze wszystkie najważniejsze dane firmy. Pełni funkcję informacyjną i promocyjną.

Pieczątka firmowa jest przydatna szczególnie wtedy, gdy, zgodnie z przepisami Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, należy przedstawić konkretne dane. W takiej sytuacji pieczątka powinna zawierać:

 • nazwę firmy,

  pieczątka firmowa

  pieczątka firmowa

 • nip,
 • adres siedziby.

Na stemplu można zawrzeć też wszelkie inne informacje, np.:

 • adres strony internetowej,
 • nr telefonu,
 • e-mail,
 • nr rachunku bankowego,
 • logo,
 • hasło reklamowe.

Rozmiary i wzory pieczątek firmowych mogą być przeróżne – od kieszonkowych, przez owalne, podłużne aż po extra duże. Zaprojektuj pieczątkę online lub wgraj gotowy projekt.

Pieczątka imienna dla pracownika

Nie tylko w dużych firmach o rozbudowanej strukturze pracują osoby, które piastują różne stanowiska, podpisują faktury, sprawozdania i inne ważne dokumenty, a także udostępniają swoje dane. Pracę każdej z takich osób z pewnością ułatwi pieczątka imienna, na której można zawrzeć nie tylko imię i nazwisko, ale też pełnioną funkcję i nr kontaktowy. Dzięki temu pracownicy nie będą musieli własnoręcznie podpisywać się imieniem i nazwiskiem – wystarczy, że użyją pieczątki i zaparafują dokument.

Dodatkowo pieczątki imienne mogą być wykorzystywane, jako podpis na listach, podaniach czy dyplomach.

Datowniki z tekstem

Ten rodzaj stempla pozwala na konfigurowanie cyfr w taki sposób, że po odbiciu pieczątki na papierze pojawia się określona data. Datowniki wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność wystawiania lub przyjmowania dużej ilości dokumentów czy paczek i oznaczania ich datą.

Datowniki przydają się szczególnie w działach administracyjnych, księgowych i personalnych, a także w biurach handlowo-usługowych. Można korzystać z nich do określania terminów realizacji zleceń czy rozpatrywania reklamacji. Istnieje możliwość zaprojektowania datownika z tekstem, np. „wpłynęło dnia”. Zastosowanie datowników jest szerokie i pozwala zdecydowanie ułatwić pracę oraz zaoszczędzić czas.

Pieczątki kieszonkowe

Charakteryzują się tym, że są niewielkie i lekkie, a przy okazji zawierają wszystkie niezbędne dane firmy. Przydają się szczególnie osobom, które dużo czasu spędzają w terenie, często się przemieszczają, spotykają z kontrahentami czy klientami. Pieczątkę kieszonkową możesz przypiąć do kluczy, wozić w samochodzie lub po prostu schować do kieszeni.

Pieczątki wykorzystywane w firmach mogą mieć różne rozmiary i kształty, a nawet kolory. Istnieje możliwość wyboru tuszu czarnego, niebieskiego, zielonego, czerwonego, a nawet filetowego. Sprawdź, jakie wzory pieczątek firmowych czy imiennych dostępne są w naszej ofercie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ajax loader