Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Pieczątka flashowa Modico – czym się wyróżnia i jak działa?

Pieczątki Modico to nowoczesne automaty, które powstają w technologii flashowej. Różnią się od innych rodzajów pieczątek m.in. sposobem działania, jakością odbić oraz metodą produkcji. Zapewniają bardzo wyraźne i czytelne odbicia na papierze, są trwałe i funkcjonalne. Przyjrzyjmy się bliżej pieczątkom flashowym Modico i sprawdźmy, co konkretnie je wyróżnia.

Technologia flashowa a standardowe pieczątki – jakie są różnice?

Płytki stemplujące (czyli część pieczątki zawierająca wzór odbicia, którą przykładasz do papieru) mogą powstawać w technologii polimerowej, laserowej lub flashowej. Pierwsze dwie nazywamy na potrzeby tego wpisu tradycyjnymi. Żeby łatwiej było nam zrozumieć, na czym polega technologia flashowa i co ją wyróżnia, sprawdźmy najpierw, na czym polegają dwie pozostałe metody.

Pieczątki tradycyjne

Technika polimerowa polega na utwardzaniu specjalnej cieczy (polimeru) światłem UV oraz przy użyciu tzw. filmu (czyli przesłony), na którym drukuje się treść pieczątki. W miejscu, w którym znajduje się tekst, polimer jest naświetlany mocniej i dzięki temu szybciej gęstnieje. Ta część płytki, która nie została naświetlona, jest wymywana przez wodę.

W technologii laserowej treść na gumce jest grawerowana wiązką lasera. Z kolei jego szybkość i moc reguluje się przy pomocy oprogramowania komputerowego.

W obu przypadkach na gumce stemplującej wytłoczony wzór odbicia jest łatwo wyczuwalny i widoczny gołym okiem (wystaje znacząco poza płaszczyznę płytki). Gdy nie używasz pieczątki, płytka jest zanurzona w poduszce nasączonej tuszem (która znajduje się w górnej części automatu). W momencie przyłożenia pieczątki do papieru i dociśnięcia mechanizmu płytka obraca się za sprawą mechanizmu obrotowego o 180 stopni i odciska wzór na papierze. Po zwolnieniu mechanizmu płytka wraca do punktu wyjścia.

Pieczątki flashowe

Pieczątki wykonane w technologii flashowej nazywa się także pieczątkami pre-ink czy pieczątkami błyskowymi. Do ich produkcji wykorzystuje się światłoczułą gumę, w całości pokrytą mikroporami. Podczas obróbki pory w gumce są częściowo zamykane. Otwarte pozostają tylko te, które stworzą wzór odbicia. Gdy pieczątka jest już gotowa, przez mikropory, które nie zostały zamknięte, delikatnie przesącza się tusz.

W odróżnieniu od tradycyjnych pieczątek stemple flashowe nie mają obrotowego mechanizmu. Płytka stemplująca jest cały czas w takiej pozycji, która umożliwia wykonanie odbicia na papierze. Wystarczy tylko zdjąć pokrywkę z automatu i lekko przyłożyć go do papieru.

Największe zalety pieczątek flashowych

 • Produkcja pieczątek błyskowych jest szybka i przyjazna dla środowiska (nie używa się chemii i nie generuje się odpadów).
 • Stemple wykonane przy ich użyciu charakteryzują się bardzo wysoką jakością odbicia, którą porównuje się z wydrukiem. Są wyraźnie, nasycone i trwałe.
 • Postawienie stempla na papierze jest szybkie, proste i nie wymaga użycia siły.
 • Wzór odbicia może zawierać dużo detali i nadal pozostaje wyraźny oraz czytelny.  

Jedna pieczątka, wiele zastosowań – pieczątka Modico Nomo

Pieczatka Modico Nomo 2 ½ oraz Modico Domo 3 ½ to automaty o wszechstronnym zastosowaniu. Sprawdzą się doskonale jako pieczątka firmowa, imienna czy księgowa. Ich największe zalety to:

 • Kompaktowe rozmiary i pojemna płytka stemplująca w jednym.
 • Nowoczesny kształt i design – Modico mają niestandardową, minimalistyczną obudowę, i jednolitą bryłę dzięki wkomponowaniu pokrywki w obudowę.
 • Funkcjonalność – są poręczne, lekkie i wygodne, a przy tym wytrzymałe. Do tego każdy model jest wyposażony w okienko indeksujące.

Na każdą kieszeń i do każdej kieszeni – pieczątka kieszonkowa Modico

Pieczątka kieszonkowa Modico P3 i Modico P4 zmieści się do każdej kieszeni, torebki czy saszetki. Będzie więc doskonała jako pieczątka imienna, pieczątka specjalisty (np. lekarza), a nawet jako poręczna pieczątka firmowa z podstawowymi danymi firmy. Największe zalety tych kieszonkowych stempli flashowych to:

 • Niewielkie rozmiary – pieczątka jest naprawdę mała i lekka, ale na płytce stemplującej zmieści się sporo informacji (nawet do 5-6 linijek teksu!).
 • Wygoda i funkcjonalność – pieczątka kieszonkowa Modico ma ergonomiczny kształt, stabilnie trzyma się w dłoni, jest przyjemna w dotyku i została wyposażona w wygodne okienko indeksujące.
 • Wygląd – jest elegancka i estetyczna, dlatego sprawdzi się w różnych okolicznościach.

Jaki tusz pasuje do pieczątek flashowych i jak go wymienić?

Do pieczątek flashowych stosuje się tusze na bazie oleju. Są gęste i mocno napigmentowane, dzięki czemu zostawiają na papierze wyraźne, trwałe odbicia, które szybko zastygają i nie rozmazują się. Do pieczątek Modico stosuj tusz tego samego producenta. W naszej ofercie są dostępne w kilku kolorach.

Jak uzupełnić tusz:

 • Wyjmij szybkę z okienka indeksującego.
 • Wyjmij indeks z treścią.
 • Wlej kilka kropli tuszu do obu otworów.
 • Włóż ponownie indeks, wciśnij szybkę, a następnie odczekaj 20 minut, trzymając pieczątkę w pozycji pionowej.

Zamów pieczątkę błyskową Modico i ciesz się doskonałą jakością odbić i wygodnym użytkowaniem Twojego automatu.

Dodaj komentarz