Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Pieczątki flashowe Wagraf Pre-Ink – jakie mają zastosowanie i czym różnią się od tradycyjnych stempli?

Pieczątki flashowe (inaczej: błyskowe lub pre-ink) zapewniają bardzo wysoką jakość odbić, są wytrzymałe, trwałe i niezawodne. Wszystko za sprawą nowoczesnej technologii, przy użyciu której powstają. Sprawdźmy, jakie mają zastosowanie, czym różnią się od tradycyjnych stempli i jakie modele wybrać.

Jak działają pieczątki błyskowe i czym różnią się od tradycyjnych stempli?

Płytki stemplujące do pieczątek produkuje się na trzy sposoby. Dwa z nich polegają na:

  • grawerowaniu wzoru odbicia przy pomocy wiązki lasera (technologia laserowa) lub
  • utwardzaniu światłem UV polimeru i tym samym odwzorowaniu na płytce treści projektu (technologia polimerowa).

W obu przypadkach wzór odbicia jest wyraźnie wypukły i wystaje ponad gumkę stemplującą. Charakterystyczny dla tego rodzaju automatów jest też mechanizm obrotowy. Gdy nie używasz swojej pieczątki, płytka z tekstem jest umieszczona na stałe w górnej części automatu i zanurzona w poduszce nasączonej tuszem (ewentualnie w stemplach manualnych należy zanurzyć stempel drewniany czy plastikowy w zewnętrznej poduszce). Dopiero po przyłożeniu automatu do podłoża i dociśnięciu go z góry, mechanizm obraca płytkę o 180 stopni, a ta zostawia odbicie na papierze. Gdy zwalniasz mechanizm, płytka stemplująca wraca do pozycji wyjściowej.

Trzecia technologia produkcji pieczątek, to właśnie technologia flashowa. Wyjątkowa, bo różniąca się znacznie od dwóch poprzednich. Na czym polegają różnice? Sprawdź:

  • Płytkę stemplującą produkuje się ze specjalnej, mikroporowej i światłoczułej gumy. Owe mikropory, którymi pokryta jest gumka, są częściowo zamykane w procesie produkcji. Otwarte zostawia się tylko te, które mają stworzyć wzór odbicia.
  • W pieczątce – takiej jak Wagraf Pre-Ink, o której więcej za chwilę – płytka stemplująca jest zwrócona przez cały czas w dół (czyli „w kierunku papieru”). Nie ma tu mechanizmu obrotowego, jak w poprzednich typach stempli. Tusz umieszczony w zbiorniczku, w górnej części pieczątki, przesącza się w odpowiednich ilościach przez otwarte pory. Żeby postawić stempel na papierze, wystarczy przyłożyć pieczątkę do kartki i delikatnie docisnąć.
  • Pieczątka jest zamykana wygodną klapką, która chroni stempel przed zniszczeniem oraz zabezpiecza przed przypadkowym użyciem tuszu.

Pieczątki Wagraf Pre-Ink – jakie mają zastosowanie i co je wyróżnia?

Świetne pieczątki flashowe to m.in. pieczątka Wagraf Pre-Ink oraz Wagraf Pudełko plastikowe. Oba te stemple charakteryzuje przede wszystkim:

  • Bardzo wysoka jakość i precyzja odbicia – stemple stawiane na papierze są nasycone, wyraźne i trwałe. Masz też możliwość umieszczenia na swojej pieczątce grafiki zawierającej wiele detali.
  • Ciche i szybkie odbicie – technologia flashowa umożliwia znaczne skrócenie czasu wykonywania odbicia (m.in. za sprawą braku mechanizmu obrotowego).
  • Wygoda użytkowania – wystarczy zdjąć pokrywkę, a potem przyłożyć pieczątkę do papieru i lekko ją docisnąć.
  • Neutralność dla środowiska – w procesie produkcji nie są wytwarzane odpady czy opary szkodliwe dla środowiska.
  • Wydajność i wytrzymałość – dzięki nowoczesnej technologii flashowej pieczątki te są ekonomiczne i trwałe, dzięki czemu sprawdzają się przez bardzo długi czas.

Pieczątki Wagraf Pre-Ink pod lupą

W serii Wagraf Pre-Ink masz do wyboru dwa rodzaje pieczątek. Są nimi:

Wagraf Pre-Ink A2, A3 oraz A4 – to wygodne, funkcjonalne i uniwersalne pieczątki, które sprawdzą się świetnie m.in. jako pieczątki firmowe, księgowe czy imienne. Mają opływowy kształt, wytrzymałą ale lekką obudowę, kompaktowe rozmiary i jednocześnie pojemne płytki stemplujące. Dodatkowo zostały wyposażone w antypoślizgowe stopki, które zwiększają precyzję odbicia (stempel nie ślizga się po papierze). W zależności od modelu, który wybierzesz – A2, A3 lub A4 – na wzorze odbicia zmieścisz 6-7 lub nawet 9 linii tekstu.

Wagraf Pudełko plastikowe – pieczątki z tej serii (nr 30 oraz 31) to wyjątkowo poręczne stemple kieszonkowe. Malutkie i lekkie, ale do tego z pojemną płytką stemplującą, która zmieści kilka linijek tekstu. Są tak kompaktowe, że możesz wsunąć je do kieszeni spodni czy marynarki i pozostaną niezauważone. Świetnie sprawdzają się m.in. jako pieczątki imienne, lekarzy, weterynarzy czy innych specjalistów. Są dostępne w wielu różnych kolorach.

Jedna pieczątka na lata – wymiana tuszu w stemplu

W pieczątkach flashowych wykorzystuje się tusze na bazie oleju – gęste, mocno napigmentowane i trwałe. Gdy tusz w Twoim stemplu się skończy, wystarczy, że uzupełnisz go tuszem Wagraf do pieczątek Pie Ink, dostępnym w różnych kolorach. Uzupełnianie tuszu jest proste i szybie.

Podsumowując, pieczątki flashowe Wagraf z serii Pre-Ink to wygoda użytkowania, duża trwałość i bardzo wysoka jakość odbić. Świetnie sprawdzą się w każdym biurze!

Dodaj komentarz