Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Pieczątki bawią i uczą

W czasach, kiedy przeciętny dwulatek biegle obsługuje Ipada, ciekawym wariantem wspólnego spędzania czasu są staroświeckie zabawy manualne. Dorośli z czasów swojego dzieciństwa na pewno pamiętają zabawki zrobione z niczego lub kreatywnie wykorzystane przedmioty codziennego użytku. Warto, żeby współczesne maluchy też poznały smak takiej zabawy, szczególnie, że to unikalny sposób na spędzenie czasu z rodzicami i nauczenie się czegoś ciekawego.

pieczątki z ziemniaka - bawia i uczą
Pieczątki z ziemniaków

Zabawki w stylu retro – pieczątki z ziemniaków

Jedną z zapomnianych nieco zabaw jest robienie pieczątek. Jest to niestety rozrywka z ogromnym potencjałem na zabrudzenia i zniszczenia, ale przecież takie dzieci lubią najbardziej. Pieczątkę dla dziecka zrobić można ze wszystkiego, klasycznym rozwiązaniem jest ziemniak. Potrzebny jest nam ziemniak, nóż oraz dorosły człowiek do obsługi noża, farby (plakatówki sprawdzają się świetnie), papier i ubranie, które jesteśmy gotowi zniszczyć. Za pomocą noża wycinamy na powierzchni połówki ziemniaka dowolne wzory, następnie moczymy tak przygotowany stempel w farbie i odbijamy na dowolnej powierzchni.

Domowe pieczątki dla bardziej zaawansowanych

Osoby z większymi ambicjami lub zdolnościami manualnymi nie muszą zatrzymywać się na etapie początkującym. Pieczątki z ziemniaka mogą być bardzo skomplikowane i rzeźbione z zegarmistrzowską precyzją, farby nie musza być plakatówkami – doskonale sprawdzają się ziemniaczane stemple na tkaninach, jeśli tylko zainwestujemy w stosowne farby. Ciekawym, choć wymagającym tworzywem, z którego można zrobić stempel, jest szkolna gumka do ścierania. Zwarta struktura gumki pozwala przenosić bardzo drobiazgowe i niewielkie wzory. Wielu z nas pamięta z dzieciństwa też pieczątki z mydła lub rzeźbione w korku. Tak naprawdę stemplowanie to przede wszystkim przenoszenie farby na płaszczyznę. Możecie pieczątki wykonać z owoców, warzyw, odbijać można też ręce lub stopy – ta ostatnia opcja to doskonały pomysł na upamiętnianie kolejnych lat życia dziecka.

Opcja dla niecierpliwych

Jeśli nie macie czasu, ochoty lub umiejętności i chcecie skorzystać z gotowych rozwiązań, zestawy pieczątek do edukacyjnych zabaw z dziećmi możecie kupić w każdym sklepie z zabawkami. Dobrym i wcale nie droższym rozwiązaniem jest zamówienie stempli z dowolnie wybranymi słowami, literami lub obrazkami. Dzięki temu będziecie mogli bawić się w sposób dowolnie wymyślony przez Was. Zamówić można też stemple na specjalne okazje: na przykład do oznaczenia datą zaproszeń na urodziny dziecka alb nawet do postemplowania rączek małych uczestników kinderbalu. W tym ostatnim przypadku zakupić należy farbę z odpowiednimi atestami, żeby nie wywołać reakcji alergicznej. Zamówienie takich stempli przebiega tak samo, jak w przypadku pieczątek firmowych, co zostało już opisane w naszych poradach „Zamawianie pieczątki firmowej – krok po kroku”.

Dlaczego warto?

Zabawa pieczątkami ma nieograniczone możliwości – bez względu na to, czy zrobimy je sami, czy zamówimy. Możecie się w ten sposób uczyć alfabetu albo liczyć. Zrobić lub zamówić można stolice państw lub nazwy zwierząt. Wszystko zależy od Was i wieku dziecka. Chociaż pieczątkami można bawić się w każdym wieku :).

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze