Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Pieczątki flash – rewolucyjna ewolucja

Pieczątka flash
Pieczątka flash

Pieczątki, jak każdy produkt, zmieniają się i rozwijają z roku na rok. Tekst “Pieczątki i stemple – tak to się zaczęło”  opowiada o przebiegu tej ewolucji. W historii stempli było kilka momentów przełomowych, jak choćby automat samotuszujący Trodat. Współcześnie technologia pozwala na przeróżne kierunki rozwoju pieczątek: dostrzegalne są zarówno działania w obszarze usprawnienia działania stempli, jak i dążenia do maksymalnego skrócenia czasu ich produkcji i wydłużenia okresu użytkowania; nie można też nie wspomnieć o tendencjach proekologicznych oraz o coraz ciekawszych i funkcjonalnych obudowach. Warto też wiedzieć o technologii flash.

Flash, czyli…?

Pieczątka wykonana w technice flash, czyli ,,pre-ink” , znana też jako ,,pieczątka samotuszująca” lub pieczątka EOS . Automaty tego typu powstają przy wykorzystaniu wrażliwej na podczerwień mikroporowatej gumki, która jest naświetlana w maszynie błyskowej (co znacznie ułatwia zrozumienie nazwy).

Dokładnie i szybko jednocześnie

Pieczątki flash cechuje wysoka rozdzielczość nośnika, który odbija. Dzięki temu można na pieczątce błyskowej umieścić  małe, precyzyjne elementy, nie martwiąc się o ich widoczność (rozdzielczość 600 dpi). Ta precyzja zaskakuje, kiedy ma się świadomość, że wyrobienie takiej pieczątki to kwestia kilkunastu minut – sama płytka powstaje w zalewie kilka minut.

Długodystansowy współpracownik

Stemple tego typu są niezwykle wydajne i trwałe. W zależności od wielkości powierzchni, na której jest realizowane odbicie, tusz w kartridżu wystarcza nawet do 50 000 odbić. Koniec tuszu to nie dramat – pieczątki flash zaopatrzone są w sprytny system jego uzupełnienia. Przy uzupełnianiu tuszu w pieczątce EOS trzeba jednak pamiętać o tym, aby tusz, który jest dolewany był przystosowany do pieczątek typu EOS. Uzupełnienie pieczątki zwykłym tuszem do pieczątek skończy się uszkodzeniem pieczątki. Codzienne korzystanie jest łatwe i przyjemne, za czym przemawia wygodna i elegancka forma stempla. Kolor oprawy, co więcej – kolory tuszu (w tym złoty), również w opcji dwukolorowej, dostosowuje się do własnych preferencji.

Wiele rozmiarów, wiele możliwości

Pieczątki flashowe oferowane pieczatki-online.eu - Colop EOS Pocket Stamp 20są bardzo szerokim zakresie rozmiarów. Najmniejsze pieczątki EOS mają odbicie w rozmiarze 38 x 14 mm, największe oferują powierzchnię w wymiarze aż 121 x 89 mm. Pieczątki EOS występują zarówno w wersji, eleganckich funkcjonalnych automatów biurkowych, jak i małych zgrabnych i poręcznych pieczątek kieszonkowych.

Jakość kosztuje?

Zaraz po pojawianiu się na rynku pieczątek w technologii flashowej cechowały się one wysoką ceną. Teraz, często dużo pieczątka flashowa jest tańsza od jej odpowiednika w postaci pieczątek szkieletowych. Przewagą pieczątek EOS jest tutaj zdecydowanie  różnica w jakości, wyglądzie, technologii wykonania oraz dokładności odbicia.

Zachęcamy do przejrzenia oferty najpopularniejszych automatów w technologii flash:

Pieczątki okrągłe Flash

Pieczątki kieszonkowe flash

Pieczątki standardowe flash

Najpopularniejsze wzory pieczątek firmowych i imiennych:

Zaprojektuj pieczątkę w systemie online »

Dodaj komentarz