facebookgoogleyoutube

Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Pieczątki flash – rewolucyjna ewolucja

Pieczątka flash

Pieczątka flash

Pieczątki, jak każdy produkt, zmieniają się i rozwijają z roku na rok. Tekst „Pieczątki i stemple – tak to się zaczęło”  opowiada o przebiegu tej ewolucji. W historii stempli było kilka momentów przełomowych, jak choćby automat samotuszujący Trodat. Współcześnie technologia pozwala na przeróżne kierunki rozwoju pieczątek: dostrzegalne są zarówno działania w obszarze usprawnienia działania stempli, jak i dążenia do maksymalnego skrócenia czasu ich produkcji i wydłużenia okresu użytkowania; nie można też nie wspomnieć o tendencjach proekologicznych oraz o coraz ciekawszych i funkcjonalnych obudowach. Warto też wiedzieć o technologii flash.

Flash, czyli…?

Pieczątka wykonana w technice flash, czyli ,,pre-ink” , znana też jako ,,pieczątka samotuszująca” lub ,,pieczątka beztuszowa”. Stemple tego typu powstają przy wykorzystaniu wrażliwej na podczerwień mikroporowatej gumki, która jest naświetlana w maszynie błyskowej (co znacznie ułatwia zrozumienie nazwy).

Dokładnie i szybko jednocześnie

Pieczątki flash cechuje wysoka rozdzielczość nośnika, który odbija. Dzięki temu można na pieczątce błyskowej umieścić  bardzo małe elementy, nie martwiąc się o ich widoczność (rozdzielczość 600 dpi). Ta precyzja zaskakuje, kiedy ma się świadomość, że wyrobienie takiej pieczątki to kwestia kilkunastu minut – sama płytka powstaje w zalewie kilka minut.

Długodystansowy współpracownik

Stemple tego typu są niezwykle wydajne. W zależności od wielkości powierzchni, na której jest realizowane odbicie, tusz w kartridżu wystarcza nawet do 50 000 odbić. Koniec tuszu to nie dramat – pieczątki flash zaopatrzone są w sprytny system jego uzupełnienia. Codzienne korzystanie jest więc łatwe i przyjemne, za czym przemawia nawet kompaktowa, wygodna forma stempla. Warto dodać, że poza niewielkim rozmiarem obudowę cechują też walory estetyczne – pieczątki tego typu są po prostu bardzo ładne. Kolor oprawy, co więcej – kolory tuszu, również w opcji dwukolorowej, dostosowuje się do własnych preferencji.

Jakość kosztuje?

Wadą pieczątek flash jest ich cena – nawet o 70% wyższa niż w przypadku bardziej standardowych stempli. Wiadomo, że lepsze produkty zwykle cechuje wyższa cena, jednak w przypadku pieczątek różnica w jakości, wyglądzie i technologii wykonania nie jest na tyle znacząca, by była warta takiej ceny. Na minus przemawia też ograniczona oferta rozmiarów – pieczątki flash nie miewają dużych formatów, co wyraźnie ogranicza ich użyteczność.

Rozsądne cenowo standardy czy kosztowna innowacja? Wybór należy do Państwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ajax loader