Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Pieczątki kolorowe a psychologia kolorów. Jakie znaczenie ma kolor pieczątki?

Psychologowie nie mają wątpliwości – kolory bardzo silnie oddziałują na naszą podświadomość i istotnie wpływają na to, jak postrzegamy określone obiekty czy zjawiska.

Fakt ten z powodzeniem wykorzystują światowej sławy specjaliści od marketingu, tworząc skrzętnie przemyślane identyfikacje wizualne i kampanie reklamowe. Psychologia barw nie dotyczy jednak tylko największych światowych korporacji – odpowiednio wykorzystana może skutecznie służyć każdemu przedsiębiorcy. Jedną z możliwości na wykorzystanie jest… stempel firmowy. Jak kolor pieczątki może wpływać na Twoich klientów?  Czy pieczątki kolorowe mogą wpłynąć na pozytywny odbiór Twojej firmy? O tym wszystkim opowiemy już za chwilę!

Pieczątka firmowa

Co jest najważniejszym elementem pieczątki firmowej? Zapewne dla większości z nas kluczowe znaczenie będzie miała treść, jaka jest zawarta na stemplu – nazwa przedsiębiorstwa, adres, numer telefonu, grafika przedstawiająca logo firmy, slogan reklamowy. Oczywiście element ten jest niezwykle ważny, poświęciliśmy mu nawet uwagę w kilku poradach na naszym blogu:

Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że równie istotne, jak to, co przekazujemy, jest to, w jaki sposób przekazujemy. W pieczątkach firmowych niezwykle ważną rolę odgrywają więc kształt (np. kwadratowe odbicie kojarzy się klientom z tradycjonalizmem, okrągłe z harmonią i jednością), wykorzystana typografia (np. wielkie litery kojarzą się z silnym autorytetem, krój szeryfowy z luksusem, a ostry kształt liter z dynamiką i nowoczesnością) i, przede wszystkim, kolory.

Kolory pieczątek – znaczenie

Kolory można zdefiniować poprzez kilka cech: barwę, jasność, temperaturę oraz stopień nasycenia, na podstawie których dokonuje się podziału kolorów. Za jeden z najważniejszych z punktu widzenia marketingu uznaje się podział kolorów na ciepłe (żółty, pomarańczowy, czerwony, karminowy) i zimne (zielony, niebieski, turkusowy, fioletowy). Podstawowa zasada, dotycząca wykorzystania barw z tych dwóch grup, brzmi: kolory ciepłe stymulują mózg odbiorcy do intensywnego działania i wprawiają nas w stan gotowości do działania; kolory zimne wyciszają, sprzyjają relaksowi.

Jaki kolor pieczątki wybrać?

W ofercie Pieczątek Online znajdziesz stemple we wszystkich z najważniejszych kolorów podstawowych (czarny, niebieski, fioletowy, zielony, czerwony) oraz pieczątki w wersji in blanco, które możesz napełnić tuszem w dowolnie wybranym kolorze – wybór jest niemalże nieograniczony. Co zatem wybrać?

  • Jeżeli chcesz przyciągnąć uwagę klienta, wzbudzić skojarzenia z energią, odwagą i wywołać u niego szybką decyzję, sięgnij po kolor czerwony. Uważaj jednak, gdyż niewłaściwie wykorzystana czerwień może kojarzyć się z agresją lub gniewem!
  • Zieleń kojarzy się ze spokojem, bezpieczeństwem, zdrowiem. Potencjalnym klientom może również sugerować związek firmy z ekologią, naturą.
  • Niebieski, czyli kolor nieba i wody, sugeruje odbiorcom takie cechy firmy jak inteligencja, rozwaga, profesjonalizm.
  • Fiolet to symbol dostojności, szacunku, tajemniczości, melancholii, romantyzmu.
  • Czerń kojarzona jest z luksusem, elegancją i sukcesem, jednak nieumiejętnie użyta może budzi skojarzenia z mrokiem, złem i lękiem.

Dodaj komentarz