Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Pieczątki okolicznościowe – pomysł na nietuzinkowy prezent

Pieczątki okolicznościowe
Pieczątki okolicznościowe

Szukacie pomysłu na niespotykany prezent? Taki, który zapadnie w pamięć, ucieszy i nie będzie powielał schematów? Pomyśl o wyjątkowej pieczątce okolicznościowej. Możesz podarować drugiej osobie piękny exlibris albo klasyczny długopis z pieczątką. Dla najmłodszych proponujemy wybór pieczątki dla dzieci. Sprawdź, jak wykorzystać pieczątki okolicznościowe.

Pieczątki dla dzieci

Pieczątki dla dzieci są doskonałym pomysłem nie tylko na zabawę, ale także (a może przede wszystkim) na motywowanie najmłodszych. To połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Stemple dla dzieci, czyli tak zwane pieczątki motywacyjne, wykorzystywane są w szkołach, przedszkolach, a także w domach. Odbicie prezentujące uśmiechniętą buzię, misia, ulubiona postać z bajki lub inny, dopasowany do dziecka wzór pieczątki, może motywować lepiej niż ocena wpisana do dziennika lub prośby rodziców. Dodatkowo możliwość postawienia własnego stempla daje dziecku ogromną satysfakcję i radość.

Pieczątki exlibris

Pieczątki exlibris służą do oznaczania księgozbiorów. Na stronach tytułowych lub wewnętrznych stronach okładek stawia się ozdobne stemple, które zawierają imię i nazwisko właściciela, zdobione inicjały, nazwę instytucji lub dowolny symbol. Odbicie takiej pieczątki można dodatkowo rozwinąć o zwrot „Należy do” lub „Własność”.

Tradycja oznaczania księgozbiorów pieczątkami exlibris jest długa i w Polsce sięga II połowy XIV wieku. Ówczesne exlibrisy przybierały formę malowideł, a w księgach umieszczano herby ich właścicieli. Z biegiem lat zwyczaj ozdabiania książek symbolami przynależności rozwinął się, a same exlibrisy przybierały przeróżne, artystyczne formy.

Pieczątka exlibris będzie doskonałym prezentem dla każdego miłośnika czytania, który zgromadził już pokaźne ilości książek lub dopiero rozpoczyna tworzenie własnej biblioteki. Exlibris jest wyrazem poszanowania tradycji, dumy ze zgromadzonych zbiorów i symbolem dbałości o woluminy. Może być też doskonałym sposobem na zdobienie książek wręczanych, jako nagrody czy prezenty.

Exlibris będzie wyglądał pięknie, gdy zdecydujesz się na klasyczną, drewnianą pieczątkę – okrągłą lub prostokątną. Odbicie możesz zaprojektować, wgrywając własny wzór lub korzystając z naszych propozycji.

Pieczątki w długopisie

Elegancki długopis to klasyka sama w sobie. Ozdobione grawerowanym napisem z dowolną dedykacją, zamknięte w eleganckim etui, stanowią doskonały pomysł na prezent dla wszystkich osób ceniących klasykę i piękno.

Poza tym długopis może stać się prezentem równie funkcjonalnym, co pięknym. Jeśli do walorów estetycznych dołączymy możliwość zamknięcia w jednym, eleganckim przedmiocie długopisu i pieczątki, otrzymamy prezent idealny – zwłaszcza dla osób, które często podpisują różne dokumenty.

Dla kogo pieczątka w długopisie będzie najlepszym podarunkiem? Na przykład dla wyróżniającego się pracownika, dla szefa lub kolegi z pracy, a także dla wszystkich tych, którzy często podpisują dokumenty swoim imieniem i nazwiskiem.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze