Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Pomysły na mikołajkowe lub gwiazdkowe prezenty dla współpracowników

Koniec roku kalendarzowego to nie tylko czas podsumowań, raportów i dotrzymywania ostatnich deadlinów. To także (a może przede wszystkim) magiczny czas mikołajkowych i gwiazdkowych życzeń oraz prezentów! Zastanawiasz się, jaki upominek najbardziej ucieszyłby Twoich podwładnych? A może planujesz zakup prezentu dla szefa? Poznaj nasze propozycje!

Prezenty dla pracowników na święta

Niewielkie upominki od szefa dla pracowników to doskonały sposób na to, by zacieśnić wspólne więzi i budować pozytywny obraz firmy. Co możesz podarować swoim podwładnym z okazji zbliżających się świąt?

  • Kubek termiczny z logo firmy – grudzień to czas, kiedy większość osób z chęcią sięga po ciepłą herbatę, kawę lub czekoladę. Wykorzystaj to i podaruj swoim pracownikom kubki, dzięki którym ich ulubione zimowe napoje pozostaną gorące na długo!
  • Słodycze – czekoladki, cukierki czy praliny to niemalże zawsze dobry pomysł na prezent. W końcu kto ich nie lubi? Decydując się na ten upominek, koniecznie zadbaj o to, by słodkości dla Twoich pracowników zostały gustownie zapakowane – możesz zdecydować się na opakowanie ozdobione świątecznymi wzorami lub logo Twojej firmy.
  • Pendrive z logo firmy – gadżet ten z pewnością ucieszy osoby, które lubią funkcjonalne, praktyczne upominki.
  • Bon podarunkowy – jeżeli nie masz ochoty lub czasu na to, by przygotowywać prezenty dla swoich pracowników, zawsze możesz zdecydować się na podarowanie im bonów podarunkowych do wybranych galerii handlowych lub sklepów.

Prezenty dla szefa od pracowników

Jeżeli spodziewasz się, że Twój przełożony przygotuje mikołajkowe lub świąteczne prezenty, warto postarać się o to, by odwdzięczyć mu się chociażby drobnym upominkiem. Co mogłoby ucieszyć szefa?

długopis z pieczątką
pieczątki na prezent
  • Długopis z pieczątką – to niezwykle elegancki, a zarazem funkcjonalny upominek, który wywoła uśmiech na twarzy nawet najbardziej surowego szefa. W efektownie wykonanym długopisie z chromowanymi elementami ukryto wysokiej jakości pieczątkę, na której umieścić można nawet 3 linie tekstu. Długopis może więc przejąć funkcję pieczątki firmowej lub imiennej, którą Twój szef zawsze będzie mógł mieć przy sobie.
  • Świąteczne smakołyki – dobrym pomysłem na prezent będzie również kosz, zawierający ulubione przysmaki Twojego szefa. Możesz zdecydować się na wersję ze słodyczami, konfiturami, herbatami czy słonymi przekąskami. Zachowaj ostrożność w przypadku zestawów zawierających alkohol – prezent taki może zostać odebrany za niestosowny.
  • Śmieszny gadżet – jeżeli Ciebie i Twojego szefa łączą swobodne, koleżeńskie stosunki, możesz zdecydować się na to, by podarować mu zabawny upominek. Może być to T-shirt z napisem „Szef ma zawsze rację”, kubek z hasłem „Szef wszystkich szefów” lub „Like a boss”.

Dobrym momentem na wręczenie prezentów jest firmowa Wigilia lub, jeżeli nie jest ona organizowana, jedno z grudniowych spotkań, na których obecny będzie cały zespół lub cała firma. Alternatywną możliwością jest zorganizowanie w miejscu pracy mikołajkowych lub gwiazdkowych losowań i wzajemne obdarowywanie się upominkami – oczywiście o ile pracownicy wyrażą na to zgodę.

Dodaj komentarz