Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Drukarenka Colop – wyjątkowa pieczątka, którą powinieneś poznać bliżej

Drukarenka – pod tym uroczym i wpadającym w ucho określeniem kryje się wyjątkowy rodzaj pieczątki. Co wyróżnia ją na tle innych modeli w naszej ofercie? To, że możesz dowolnie zmieniać tekst odbicia za każdym razem, kiedy chcesz użyć pieczątki. Jak wygląda to w praktyce? Kiedy warto zaopatrzyć się w drukarenkę? Kto najbardziej skorzysta na takim rodzaju pieczątki? Sprawdzamy!

Drukarenka – co to za pieczątka?

Tradycyjne pieczątki posiadają gotowy tekst – zaprojektowany zgodnie z oczekiwaniami klienta. Na odbiciu mogą pojawić się dane firmy (sprawdź, co powinna zawierać pieczątka firmowa – wymogi prawne), osoby prywatnej lub specjalisty (np. pieczątka freelancera), lub inne informacje (np. pieczątka dekretacyjnaex libris). 

Drukarenka, w przeciwieństwie do nich, nie ma jednego, stałego tekstu na odbiciu. Jej użytkownik sam – za każdym razem, gdy ma taką potrzebę – układa napis lub wzór, który znajdzie się na pieczątce. 

Jak działa pieczątka drukarenka?

Kupując drukarenkę Colop, otrzymujesz zestaw, w którego skład wchodzą:

  • automat samotuszujący, działający tak, jak w przypadku tradycyjnych pieczątek – z poduszką nasączoną tuszem, w którym odbijają się wybrane znaki;
  • płytka – element, na którym układa się wybrany tekst;
  • zestaw czcionek – w jego skład wchodzą wszystkie polskie znaki, cyfry, a także znaki specjalne;
  • pęseta – do układania wybranych znaków na płytce.

W jaki sposób korzystać z zestawu? Wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

  • Przyciśnij dolną, przezroczystą część automatu (element „schowa” się do wnętrza pieczątki), a następnie zablokuj ją przy pomocy przycisków bocznych.
  • Obróć automat „do góry nogami” – w taki sposób, by płytka, na której znajdzie się tekst, znalazła się na górze. 
  • Korzystając z czcionek dołączonych do zestawu oraz pęsety, ułóż wybrany tekst na płytce. Pamiętaj, że napis powinien zostać ułożony w lustrzanym odbiciu – dzięki temu poprawnie odbije się na papierze.
  • Gotowe. Możesz korzystać z drukarenki! 🙂

Obawiasz się, że obsługa drukarenki jest zbyt skomplikowana lub uciążliwa? W żadnym wypadku! Drukarenka Colopzostała zaprojektowana tak, by praca była czystą przyjemnością – na płytce stemplującej znajdują się wgłębienia, w których należy umieszczać litery i znaki. Dzięki temu, że elementy automatu są przezroczyste, masz kontrolę nad tym, jak będzie prezentowało się odbicie.

Drukarenka – kiedy warto po nią sięgnąć?

Wtedy, gdy potrzebujesz wykonywać wiele zróżnicowanych odbić!

Pieczątka-drukarenka powstała z myślą o osobach, które potrzebują często i szybko wymieniać napis, który odbijają na dokumentach, listach, biletach, zaproszeniach czy w innych miejscach – a nie chcą kupować kilkunastu (lub kilkudziesięciu) różnych automatów. 

Ten typ stempla doskonale sprawdzi się więc w instytucjach kultury czy agencjach eventowych (do oznaczania wejściówek na rozmaite wydarzenia czy imprezy), w firmach szkoleniowych, w wypożyczalniach (np. sprzętu sportowego, strojów karnawałowych), w placówkach oświatowych i wielu innych miejscach.

Dodaj komentarz