Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Jak i po co wykorzystywać pieczątki do znakowania papierowych toreb?

Torba papierowa, która służy jako powierzchnia reklamowa? Zdecydowanie tak. Papierowe torby, do których pakowane są zakupy czy jedzenie na wynos, mogą sprawdzić się doskonale, jako miejsce na logo firmy, hasło reklamowe, dane kontaktowe czy informacje o promocjach. Na papierowej torbie zamieścisz też informacje o produkcie, instrukcję użytkowania czy inne dane na temat zawartości torby. Tani i wygodny sposób na wykonanie nadruku to zamówienie pieczątki do toreb papierowych.

Dlaczego wprowadzać do obiegu torby z własnym nadrukiem? Zalety stempli do toreb papierowych

Po produkty wykonane z ekologicznych materiałów sięgamy częściej niż jeszcze kilka lat temu, ponieważ coraz bardziej leży nam na sercu dobro planety. Coraz bliższe są nam rozwiązania zero lub less waste, które mają na celu ograniczyć produkcję śmieci. Jednym z przejawów eko trendów jest rosnąca popularność toreb papierowych. Po torby z papieru chętniej sięgają zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci.

Ponieważ klienci częściej wybierają torby papierowe (z których można korzystać wielokrotnie), możesz wykorzystać ich rosnącą popularność na swoją korzyść – by niosły w świat informacje o Twojej firmie.

Wygodnym i tanim sposobem na torbę z własnym nadrukiem jest zamówienie drewnianego stempla lub pieczątki automatycznej. Takie rozwiązanie niesie za sobą szereg korzyści:

  • Nie musisz zamawiać dużej ilości toreb – zamawiając torby z nadrukowanymi już wzorami, często trzeba zdecydować się od razu na setki czy tysiące sztuk, aby zamówienie było opłacalne. W przypadku stempli unikasz tego problemu – nie musisz zamawiać dużego nakładu, a co za tym idzie, oszczędzasz pieniądze. Jest to bardzo korzystne m.in. dla startujących i małych biznesów.
  • Możesz często zmieniać wzory odbić – wystarczy zamówić nową gumkę stemplującą. Daje Ci to dużą swobodę np. wtedy, gdy wypuszczasz krótkie serie produktów czy często oferujesz klientom nowe promocje.
  • Łatwo dopasujesz nadruk do potrzeb – gdy zamówisz kilka rodzajów stempli i poduszek oraz kilka kolorów tuszu, będziesz mieć możliwość dopasowywania nadruków na torbach np. do punktów sprzedaży, aktualnej promocji, wielkości toreb czy do konkretnej grupy odbiorców.
  • Druk na torbie wykonasz w mgnieniu oka – gdy zabraknie Ci toreb z nadrukami, nowe przygotujesz w kilka sekund. Użytkowanie stempli jest bardzo proste.

Wystarczy, że hurtowo zamówisz torby papierowe, a potem każdą dopasujesz tanio do Twoich potrzeb. To się po prostu opłaca.

Jaki stempel zamówić?

Do wyboru masz tradycyjne stemple drewniane i plastikowe lub automaty samotuszujące. Jedne i drugie mają swoje zalety.

Drewniane i plastikowe stemple manualne

Stemple drewniane i plastikowe wymagają zastosowania oddzielnej poduszki z tuszem. Ich użytkowanie jest proste i szybkie, a w przypadku stempli na torbach papierowych daje duże możliwości wykorzystania. Możesz zamówić stempel z wybranym przez siebie wzorem odbicia, a do tego poduszki nasączone różnymi kolorami tuszów. Ważne jednak by przed zmianą poduszki upewnić się, czy na gumce stemplującej nie pozostał tusz (zwłaszcza mokry) w innym kolorze. Dzięki temu dwa odcienie nie wymieszają się ze sobą.

Stemple drewniane są dostępne w dużych rozmiarach, nawet 70 × 50 mm czy 100 × 70 mm. Do tego są wygodne w użytkowaniu, świetnie przylegają do powierzchni, a także łatwo docisnąć je z dużą siłą do papieru.

Metalowe kołyski

To stemple z zaokrągloną podstawą, na której zamieszcza się płytkę stemplującą. Największe stemple, o wymiarach 200 x 260 mm, pozwalają wykonywać trwałe, czytelne odbicia na wielkoformatowych powierzchniach. Przykładem takiego produktu jest Kołyska metalowa COLOP Swing XXL.

colop-metalowa-kolyska-XL

Automaty samotuszujące

Żeby posługiwać się pieczątką automatyczną, nie potrzebujesz dodatkowego pudełka z poduszką. Takie pieczątki są wygodniejsze w transporcie niż stemple drewniane czy plastikowe i możesz zabierać je ze sobą np. na targi oraz wszędzie tam, gdzie sprzedajesz swoje produkty.

Automaty pozwalają wykonywać dużo odbić w krótkim czasie. Są wygodne zwłaszcza wtedy, gdy nadruk wykonujesz tuż przed wręczeniem torby klientowi.

Tradycyjne automaty samotuszujące mają wbudowane poduszki nasączone tuszem. Oprócz nich do wyboru masz także pieczątki flashowe, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością odbicia – porównywalną z nadrukiem w profesjonalnej drukarni. Więcej na ich temat przeczytasz tutaj.

Możesz wybierać spośród różnych wielkości i kształtów płytek stemplujących. Największe automaty mają powierzchnię nawet 121 × 89 mm (np. pieczątka flashowa Colop EOS 140).

Pieczątki Colop EOS

W naszej ofercie znajdziesz różne modele automatów samotuszujących i stempli manualnych. Jeśli masz pytania dotyczące procesu zamawiania pieczątek czy możliwości zaprojektowania własnych wzorów odbić, skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz