Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Duże pieczątki – gdzie znajdują zastosowanie?

Pieczątki tabelaryczne, księgowe i inne duże stemple – jak je kategoryzować i gdzie można stosować? Sprawdź, jakie możliwości dają duże pieczątki firmowe, pieczątki finansowe czy automaty szkieletowe.

Dużymi pieczątkami zwykło się nazywać te produkty, których rozmiar odbicia (czyli rozmiar płytki stemplującej) przekracza około 60 x 20 mm. Tego rodzaju stemple wykorzystywane są najczęściej do porządkowania i opisywania dokumentów, a także jako duże pieczątki firmowe. Podział, który przedstawimy, nie jest normowany żadnymi regulacjami, jednak, aby ułatwić Ci wybór stempla, który będzie odpowiedni w Twojej firmie, wybraliśmy najczęściej spotykane kategorie dużych pieczątek. Dokonaliśmy podziału ze względu na rodzaj odbicia oraz funkcjonalność produktu (typ obudowy lub możliwości, jakie daje).

PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA FUNKCJONALNOŚĆ (WYKORZYSTANY MECHANIZM)

Pieczątki szkieletowe (metalowo-szkieletowe)

Pieczątki szkieletowe i metalowo-szkieletowe to jedne z najtrwalszych automatów stemplujących na runku. Charakteryzuje je wzmacniana konstrukcja i odporność na pieczatki-online.eu - pieczątka szkieletowa Trodat Professional 5212uszkodzenia, a także wygodny kształt i wycięcia, w dolnych częściach automatów, które ułatwiają pozycjonowanie odbicia na papierze.

Pieczątki szkieletowe sprawdzają się doskonale w biurach księgowych, sekretariatach i innych miejscach, w których wykonuje się dużą ilość odbić, a wygoda i oszczędność czasu są na wagę złota. Przykładami dużych pieczątek szkieletowych są:

Największe pieczątki szkieletowe w naszej ofercie pomieszczą odbicie aż do rozmiaru 116 x 70 mm – takie jak Trodat Professional 5212.

Tradycyjne automaty samotuszujące

pieczatki-online.eu - duża pieczątka Colop EOS 140To jedne z najpopularniejszych rodzajów stempli. Automaty samotuszujące są lekkie, trwałe, funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Bardziej niż pieczątki metalowo-szkieletowe nadają się do pracy poza biurem. Popularne rodzaje dużych stempli automatycznych to pieczątki z linii Colop EOS – modele EOS 110, EOS 120, EOS 130 i EOS 140. Są to pieczątki, których gumki stemplujące zostały wykonane techniką fleszową (błyskową), która pozwala odwzorować precyzyjnie wzory odbić, zawierające nawet drobne elementy.

Innymi technikami wykorzystywanymi do produkcji gumek są: precyzyjna technika laserowa oraz ekonomiczna technika polimerowa. Więcej na ten temat przeczytasz we wpisie „Produkcja pieczątek – jak przebiega i jakie techniki się wykorzystuje?”.

Stemple drewniane

Duże drewniane stemple wraz z zewnętrznymi poduszkami nasączonymi tuszem to pieczatki-online.eu- duża kołyska drewniana coloppołączenie klasyki, funkcjonalności, ekologii i niskich cen. Stemple drewniane przeznaczone są do pracy stacjonarnej i wykorzystuje się je najczęściej jako pieczątki księgowe, czasem także jako duże pieczątki firmowe. W naszej ofercie znajdziesz stemple o wymiarach nawet 240 x 180 mm oraz poduszki stemplujące w różnych kolorach.

Stemple plastikowe

Stempel plastikowy to młodszy brat stemple drewnianego. Działa na takiej samej zasadzie – zawsze w duecie z zewnętrzną poduszką stemplującą. Stemple plastikowe są wyposażone w opływowe, wygodne uchwyty, zakończone zwykle końcówką, której kolor odpowiada kolorowi tuszu. W naszej ofercie znajdziesz stemple z gumką o wymiarach nawet 95 x 65 mm.

PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA RODZAJ ODBICIA (WZÓR PŁYTKI STEMPLUJĄCEJ)

Pieczątki księgowe

Przyjęło się, że pieczątki, które służą do opisywania i porządkowania dokumentów, nazywa się pieczątkami księgowymi. Mogą być one wykorzystywane oczywiście nie tylko w biurach rachunkowych, ale także wszędzie tam, gdzie należy zapanować nad dużą ilością dokumentów. Pieczątki te pomagają zautomatyzować wykonywanie codziennych obowiązków i przyspieszyć pracę.

Inne, często spotykane nazwy pieczątek księgowych, to:

 • pieczątki finansowe,
 • pieczątki dekretacyjne,
 • pieczątki dekretacji księgowej,
 • pieczątki tabelaryczne,
 • pieczątki biurowe.

Duże pieczątki księgowe zawierają zwykle tabele, które służą do opisywania faktur, oznaczania umów, czy innych dokumentów. Popularne wzory dużych pieczątek księgowych to:

 • „Sprawdzono pod względem merytorycznym, formalnym, rachunkowym”;
 • pieczątka dekretacji faktur, która ułatwia wskazać ujęcie faktury w księdze rachunkowej;
 • „Wydatek strukturalny”.

Więcej na temat wzorów odbić pieczątek księgowych przeczytasz w opisie kategorii.

Duże pieczątki firmowe

Duże pieczątki firmowe wykorzystywane są zwykle stacjonarnie, w biurach (w przeciwieństwie do np. pieczątek kieszonkowych, które można przypiąć do kluczy lub schować w kieszeni marynarki i zabrać na spotkanie z klientem). Odbicia większe niż 60 x 20 mm umożliwiają zawarcie danych, takich jak:

 • adres, nr telefonu,
 • adres strony www, adres e-mail,
 • NIP, REGON,
 • adres drugiej siedziby firmy,
 • nr rachunku bankowego,
 • logo,
 • hasło reklamowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pieczątek firmowych, sprawdź inne artykuły na naszym blogu. Wystarczy, że w polu wyszukiwania wpiszesz hasło „pieczątka firmowa”.

W naszych kolejnych wpisach przeczytasz jeszcze więcej na temat poszczególnych kategorii pieczątek. A jeśli chcesz sprawdzić, jakie stemple oferujemy, odwiedź zakładkę cennik. Zapraszamy!

Najpopularniejsze wzory odbić dużych pieczątek:

Dodaj komentarz