Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Pieczątki Colop EOS – pieczątki w technologii flashowej

Technologia flashowa

Pieczątki EOS to pieczątki wykonywane w innowacyjnej technologii flashowej (nazywanej także błyskową lub pre-ink). Technologia wytwarzania płytek tekstowych do pieczątek EOS polega na naświetlaniu lampą błyskową światłoczułej gumki. Do produkcji płytki stemplującej wykorzystuje się gumę pokrytą mikro porami. W czasie obróbki są one częściowo zamykane – te, które nie zostały zamknięte, tworzą wzór odbicia. Przez mikro pory przepływa tusz, który tworzy odbicie na papierze. Dzięki temu, produkcja pieczątek jest niezwykle szybka i przyjazna dla środowiska.

Pieczątki te charakteryzują się bardzo wysoką jakością odbicia – porównywaną raczej z wydrukiem niż ze standardowym odbiciem pieczątki. Wszystkie detale zamieszczone na pieczątce są wyraźne i czytelne. Pieczątki EOS działają niezwykle cicho, a korzystanie z nich nie wymaga użycia siły – wystarczy przyłożyć automat do papieru, by wykonać czytelne odbicie o intensywnej barwie.

Pieczątki Colop EOS są standardowo tuszowane tuszem w kolorze czarnym, niebieskim, zielonym, fioletowym lub czerwonym. Wszystkie pieczątki z serii EOS wykonywane są z użyciem materiałów pochodzących z recyklingu – dzięki temu są przyjazne dla środowiska.

Więcej przydatnych informacji o technologii flashowej znaleźć można na naszym blogu:

Rodzaje pieczątek EOS

Pieczątki standardowe

Na odbiciu umieścić można wszelkie niezbędne dane, takie jak: nazwa przedsiębiorstwa, adres, numer telefonu lub e-mail, NIP, REGON. Pieczątki wyposażone są w wygodną i łatwą w zdejmowaniu zatyczkę – chroni ona stempel przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, które mogłyby powstać na przykład w transporcie. Do każdej pieczątki dołaczony jest zestaw karteczek indeksujących w kolorach niebieskim, czerwonym, czarnym i białym – dzięki temu można łatwo zmieniać wygląd pieczątki.

Pieczątki kieszonkowe EOS

Pieczątki kieszonkowe EOS Stamp Mouse oraz Pocket Stamp to pieczątki, których rozmiary zostały zredukowane do minimum. Oprócz małego, poręcznego formatu, charakteryzują się wygodną, łatwą i czystą obsługą. Dzięki możliwości zamontowania do nich smyczy, klipsa lub zawieszki, mogą być zawsze pod ręką – na szyi, w kieszeni lub dołączone do kluczy!

Pieczątki okrągłe

Pieczątki tabelaryczne

Pieczątki flashowe EOS w formacie X – Large do zadań specjalnych. Duże rozmiary odbicia sprawiają, że zmieszczą one tabele, treści dekretacyjne używane w działach księgowości a także duże i wyraźne logotypy firm do odbijania na torbach papierowych czy materiałach reklamowych.

Przygotowanie projektu odbicia

Najważniejsze zasady, o których należy pamiętać przygotowując projekt pieczątki to:

  1. Plik graficzny powinien być w wysokiej rozdzielczości w wersji wektorowej w formacie PDF, AI, EPS, SVG lub CDR. Ewentualnie PNG/JPG ale bez kompresji w dużej rozdzielczości (około 4000-5000 px szerokości).
  2. Przy projektowaniu grafiki należy pamiętać aby zachować 1 mm spadu. To znaczy, że przygotowując projekt do pieczątki w rozmiarze odbicia 63 x 40 mm projekt powinien być przygotowywany w rozmiarze 62×39 mm.
  3. Fonty (czcionki) użyte w projekcie nie mogą być mniejsze niż 7 punktów
  4. Grubość poszczególnych linii nie powinna być cieńsza niż 3 mm.

Więcej na temat poprawnego przygotowywania projektów pieczątek przeczytać można we wpisie Na co zwrócić uwagę, projektując pieczątkę?

Jak uzupełnić tusz w pieczątce EOS?

Przy uzupełnianiu tuszu w pieczątce EOS, należy pamiętać o tym, że mogą one być uzupełniane wyłącznie tuszem COLOP EOS dedykowanym do pieczątek flashowych. Uzupełnienie pieczątki innym tuszem spowoduje zniszczenie pieczątki. Tylko zastosowanie właściwego tuszu pozwala uzyskać prawidłowe, czytelne odbicie pieczątki o bardzo czytelnej treści. Wkłady tuszujące COLOP EOS są bardzo wydajne.

Dokładną instrukcję, jak uzupełnić tusz w pieczątce flashowiej, zobaczyć można na poniższym filmiku:

Jaki tusz można zastosować w pieczątkach COLOP EOS?

Stosuj jedynie tusz do pieczątek flashowych marki COLOP. W naszej ofercie znaleźć można bogatą gamę kolorów tuszów do pieczątek flashowych:

Ponowne napełnianie tuszem dużych pieczątek Colop EOS X-Large (EOS 130, EOS 140) przedstawia poniższy film:

Jak wymienić płytkę tekstową w pieczątce EOS?

Jeśli w zamówionej pieczątce znajduje się błąd lub jeśli treści umieszczone na pieczątce zdezaktualizowały się nie musisz zamawiać nowej pieczątki – wystarczy wymienić w niej płytkę tekstową.

Poniżej przedstawiamy dokładne instrukcje krok po kroku, prezentujące wymianę płytki tekstowej w pieczątkach flashowych EOS.

UWAGA, zazwyczaj przy wymianie płytki tekstowej w pieczątce flashowej, konieczne jest uzupełnienie tuszu. Dlatego zamawiając nową płytkę tekstową warto od razu zamówić buteleczkę tuszu dedykowanego do pieczątek EOS.

Dodaj komentarz