Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Pieczątki do odzieży – znakowanie ubrań i akcesoriów

Pieczątki do tkanin mają szerokie zastosowanie – zarówno w biznesie, jak i w życiu codziennym. Dzięki nowoczesnym akcesoriom, takim jak stemple czy drukarenki, łatwo i szybko wykonasz odbicia na ubraniach, akcesoriach, butach, odzieży roboczej czy materiałowych torbach, plecakach i workach. Sprawdź, jak i gdzie możesz wykorzystać pieczątki do tkanin, jakie akcesoria masz do wyboru i jak z nich korzystać.

Pieczątki do ubrań

Warto wiedzieć! Jeden automat możesz wykorzystać na kilka różnych sposobów, wymieniając tylko gumki stemplujące albo korzystając ze specjalnych drukarenek. Za chwilę dowiesz się, jaka jest różnica między nimi.

Po co stosuje się stemple do tkanin? Przykłady użycia

Znakowanie ubrań dzieci – przedszkola, szkoły i nie tylko

Pieczątka do odzieży jest bardzo przydatna m.in. w przedszkolach i szkołach podstawowych. Przy jej użyciu możesz oznaczyć np. worek na buty dziecka, a także części garderoby czy nawet buty lub czapki Twojego malucha. Dzięki temu ubrania czy akcesoria nie będą gubić się na co dzień lub np. w czasie wycieczek.

Wzór stempla może zawierać zarówno wybrany symbol graficzny, jak i imię oraz nazwisko dziecka wraz z danymi kontaktowymi opiekunów.

Placówki medyczne, laboratoria, apteki

Pracujesz w miejscu, w którym musisz nosić kitel, fartuch czy strój laboratoryjny, a do tego masz kilka sztuk takiej odzieży? Oznacz każdą stemplem do ubrań. Jest to szczególnie przydatne zwłaszcza wtedy, gdy ubrań masz więcej niż identyfikatorów, a także wtedy, gdy oddajesz je do prania i nie chcesz, by zaginęły. Na pieczątce możesz umieścić np. swoje imię i nazwisko wraz z numerem telefonu, a także nazwę placówki.

Odzież robocza

Firmy produkcyjne, magazynowe czy budowlane – wszędzie tam pracownicy noszą odzież roboczą. Zwykle konieczne jest umieszczenie tożsamości pracownika w widocznym miejscu, jednak ze względów bezpieczeństwa nie zawsze dozwolone jest noszenie identyfikatorów. W takich sytuacjach można oznaczyć roboczą odzież pieczątką z imieniem i nazwiskiem. Dodatkowo zyskujemy pewność, że taki „identyfikator” nigdy się nie odczepi, a ubranie – nie zgubi.

Torby i plecaki materiałowe – akcesoria reklamowe

Czy torba materiałowa lub plecak mogą być powierzchnią reklamową? Jak najbardziej tak! Możesz sprzedawać w swoim sklepie czy punkcie usługowym materiałowe akcesoria z Twoim logo, pakować w nie zakupy klientów albo dodawać do zamówień jako gratisy. Żeby nie trzeba było zamawiać takich produktów z nadrukowaną grafiką, możesz pokusić się o zamówienie zupełnie gładkich toreb czy plecaków, a potem wykonywać na nich odbicia przy pomocy stempli do tkanin. Zaletą takiego rozwiązania jest m.in. oszczędność pieniędzy, a także brak konieczności zamawiania dużej ilości produktów. Możesz też często zmieniać wzory odbić – wystarczy, że wymienisz płytkę stemplująca na nową.

Warto wiedzieć! W swoim sklepie oferujesz klientom torby papierowe? Sprawdź: Jak i po co wykorzystywać pieczątki do znakowania papierowych toreb?.

Czym znakować ubrania i akcesoria?

Wiemy już, po co znakować odzież i akcesoria. Teraz przyjrzyjmy się, jakie akcesoria do tego wykorzystać. Rozwiązań jest kilka, w zależności od tego, do czego chcesz wykorzystać stemple.

Drukarenka do odzieży Colop lub Trodat – samodzielnie układaj wzory odbić i ciesz się swobodą

Drukarenka to wygodne urządzenie, które pozwala samodzielnie komponować odbicia. Dzięki temu możesz zmieniać wzory tak często, jak tego potrzebujesz.

Do wyboru masz drukarenkę Trodat Nie-zgub-mi-się! oraz Colop Printer IQ 20.

W skład zestawu wchodzą:

 • Pieczątka Colop IQ lub Trodat w zależności od wybranego produktu (z poduszką nasączoną specjalnym tuszem do tkanin).
 • Zestaw liter wraz z polskimi znakami, z których ułożysz dowolny napis.
 • Kilka wzorów, takich jak piłka, słoń, pingwin czy motyl.
 • Pęseta do montażu i demontażu liter oraz pozostałych znaków.
 • Taśma, którą wprasujesz na ciemną odzież i tym samym stworzysz jasne tło pod treści.
  Warto wiedzieć! Jeśli potrzebujesz więcej taśmy, możesz zamówić dodatkowe opakowania białej taśmy Colop.
 • W przypadku automatu Trodat w zestawie znajdziesz także 36 naklejek w trzech rozmiarach do znakowania gładkich i śliskich powierzchni. Możesz odbić pieczątkę na etykiecie i przykleić, gdzie chcesz.

Każdy automat jest wyposażony w okienko do spersonalizowania stempla, a także w przezroczystą (Colop) lub przydymioną (Trodat) podstawę, dzięki której postawisz stempel dokładnie tam, gdzie powinien się znaleźć. Płytkę stemplującą w obu automatach zamontujesz łatwo i szybko.

Jak korzystać z zestawu?

 1. Wyjmij z opakowania wszystkie elementy zestawu.
 2. Przygotuj pieczątkę do stemplowania. W dolnej części automatu widoczna jest przezroczysta część – przyciśnij ją i schowaj do wnętrza obudowy, a następnie zablokuj przy pomocy bocznych przycisków. Dzięki temu wygodnie ułożysz swój wzór.
 3. Odwróć automat „do góry dnem”, czyli tak, by część stemplująca znajdowała się na górze.
 4. Teraz ułóż wybraną treść – uwaga – w lustrzanym odbiciu. Do układania znaków wykorzystaj pęsetę dołączoną do zestawu.
 5. Pieczątka jest gotowa do użycia. Wykonaj próbę na tkaninie, a potem… stempluj do woli.

Pieczątki do odzieży Trodat – zamów stempel z gotowym wzorem  i ciesz się wygodą

Jeśli potrzebujesz stempla do ubrań lub akcesoriów, który będzie zawierać konkretny wzór odbicia, zamów stempel Trodat Nie-zgub-mi-się!. Możesz zamówić pieczątkę online, wgrywając własny, gotowy projekt, lub korzystając z naszych szablonów w kreatorze zamówień. W przypadku wyboru drugiej opcji będziesz mieć możliwość uzupełnienia szablonu własnym tekstem czy wyboru kroju i wielkości liter. W naszym formularzu znajdziesz wiele różnych szablonów, które możesz dopasować do własnych potrzeb.

Co zawiera zestaw Trodat? Znajdziesz w nim:

 • Automat z tuszownicą nasączoną tuszem i maksymalnym odbiciem w rozmiarze 38 × 14 mm.
 • 1 m taśmy, którą naprasujesz na ubrania i tym samym stworzysz jasne tło dla ciemnych liter (tutaj zamówisz dodatkową rolkę taśmy, gdy będziesz tego potrzebować).
 • 30 naklejek w jednym rozmiarze – do znakowania gładkich i śliskich powierzchni. Możesz odbić na nich stempel, a potem przykleić, gdzie chcesz.

Jeśli chcesz korzystać z różnych wzorów odbić, wystarczy, że zamówisz kilka gumek stemplujących i będziesz je wymieniać w zależności od potrzeb.

Ważne! Tusze wykorzystywane do znakowania odzieży i akcesoriów, są przebadane dermatologicznie i bezpieczne dla skóry, a jednocześnie trwałe – odporne na pranie czy mycie w zmywarce. Pamiętaj jednak, żeby korzystać wyłącznie z tuszów przeznaczonych do tkanin.

Dodaj komentarz