Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Kartki i życzenia wielkanocne – jak wykorzystać pieczątki do ich tworzenia ?

Czy wiesz, że pieczątki i tusze do stemplowania możesz wykorzystać nie tylko do pracy biurowej, ale też do scrapbookingu, tworzenia kartek wielkanocnych czy ozdabiania świątecznych jajek? Własnoręczne tworzenie kartek czy innych świątecznych akcesoriów to świetny sposób na pobudzenie kreatywności zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, a także na spędzenie wolnego czasu w domu. Sprawdź, jak możesz użyć pieczątek do scrapbookinu i jakie gotowe wzory pieczątek znajdziesz na naszej tronie.

Pieczatki-online.eu - Pieczątka świąteczna z pieczątka faksymile

Pieczątki do scrapbookigu na wielkanocnych kartkach

O scrapbookingu pisaliśmy już na naszym blogu nie raz. Jest to sztuka ozdabiania albumów, która z biegiem lat rozszerzyła się także na ozdabianie kartek okolicznościowych czy zaproszeń. Polega na łączeniu elementów o różnych kolorach, kształtach, teksturach czy rozmiarach. Elementy wykonane techniką scrapbookingu są często bogato zdobione, czasem nawet trójwymiarowe. Można porównać je do fantazyjnych wyklejanek. Do ich wykonania wykorzystuje się elementy takie jak:

  • Papier do scrapbookingu – trwalszy niż zwykły papier, nie zwiera ligniny i jest bezkwasowy;
  • papeteria;
  • gruby papier w różnych kolorach;
  • drewniane zdobienia;
  • kokardki, wstążki, taśmy;
  • koraliki, guziki, dżety, cekiny, kamyki;
  • pieczątki – możesz wykorzystać np. drewniane lub plastikowe stemple manualne oraz poduszki do nasączenia tuszem. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór stempli o różnych rozmiarach i kształtach, a także tusze w różnych kolorach;
  • wszystkie inne zdobienia, które przyjdą Ci do głowy lub które znajdziesz w sklepach internetowych.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo ozdób przeznaczonych do scrapbookingu. W okresie Wielkanocy popularne są oczywiście wzory z zającami, jajkami, kurczaczkami, motywy kwiatowe i roślinne, a także religijne.


Najpopularniejsze wzory pieczątek do scrapbookingu:

Wzory pieczątek wielkanocnych

Na stemplach do kartek, życzeń czy upominków wielkanocnych mogą znajdować się przeróżne wzory, takie jak typowo świąteczne króliczki czy jajka, a także ornamentowe zdobienia czy inne, wybrane przez Ciebie motywy.

Jeśli chcesz zamówić pieczątkę online, wzór odbicia możesz zaprojektować samodzielnie i zamieścić na nim np. dowolny tekst lub wgrać własny wzór. Jeśli szukasz inspiracji lub wolisz skorzystać z gotowych projektów, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka szablonów:


Najpopularniejsze wzory pieczątek Wielkanocnych:

Tusze do ozdabiania jajek

Na naszej stronie znajdziesz specjalistyczny tusz do jajek. Zwykle wykorzystuje się go do oznaczania jaj kodami informacyjnymi, ale przed Wielkanocą z powodzeniem możesz wykorzystać go do tworzenia pisanek.

Tusz do jajek szybko wysycha, ma intensywny i trwały kolor, jest odporny na ścieranie, a co najważniejsze nie przenika przez skorupkę. Tusz ten dostępny jest w kolorze czarnym, czerwonym, fioletowym, zielonym i niebieskim.

Podpis na kartce wielkanocnej

Jeśli wysyłasz kartki wielkanocne lub chcesz przygotować świąteczne upominki np. dla członków Twojej rodziny, możesz wykorzystać pieczątkę faksymile. Czym ona jest? To mechanicznie wykonana kopia Twojego odręcznego podpisu. Dzięki temu stemplowi Twoje wielkanocne kartki zyskają nowy, ciekawy element. Więcej na temat faksymile przeczytasz w tym wpisie.

Jeśli chcesz zaprojektować własną pieczątkę wielkanocną (lub każdą inną), skorzystaj z naszego kreatora zamówień lub skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz