Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Pieczątki graficzne dla dzieci – jak je wykorzystać?

W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest zaskoczyć dzieci nietuzinkowym prezentem czy pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Morze wyszukanych zabawek, kanały telewizyjne z programami dla dzieci, konsole z grami oraz internet – wszystko to dostępne jest niemal przez całą dobę. A może by tak zapomnieć na chwilę o technologii i plastikowych zabawkach, a do zabawy wykorzystać… stempelki obrazkowe? Sprawdź, jakie możliwości dają Ci pieczątki graficzne.pieczątki graficzne

Pieczątki obrazkowe do zabawy

Pieczątki graficzne to doskonały pomysł do zabawy z najmłodszymi. Nie tylko uruchamiają one wyobraźnię dzieci, ale też pozwalają oderwać się na chwilę od komputera czy telewizora. Pomysłów na ich wykorzystanie jest mnóstwo.

Dzieci mogą wykorzystywać pieczątki np. jako kolorowanki. Dzięki temu będą mogły wykazać się wyobraźnią i ozdabiać na różne sposoby ulubione wzory. Wystarczy zamówić z naszej oferty drewniane lub plastikowe stemple w dużych rozmiarach. Możesz wgrać własny wzór lub skorzystać z naszych propozycji.

Dzieci bardzo chętnie wykorzystują też stemple, dzięki którym mogą wcielić się np. w rolę lekarza, pracownika poczty, nauczyciela czy dyrektora szkoły. Więcej informacji na temat kreatywnych zabaw dla dzieci z wykorzystaniem stempli graficznych znajdziesz w artykule „Kreatywne zabawy dla dzieci z wykorzystaniem pieczątek” oraz w jego drugiej części.

W naszej ofercie dostępnych jest wiele ciekawych przykładów odbić, które mogą spodobać się najmłodszym. Oznaczanie ulubionych książeczek? Ocenianie rysunków wykonanych przez rodziców? Nic prostszego! Pieczątki graficzne to sposób na aktywowanie wyobraźni nie tylko dzieci, ale też dorosłych. 😊

Pieczątki graficzne jako prezent

Pieczątki obrazkowe to także świetny pomysł na nietuzinkowy prezent dla dzieci. Wystarczy skompletować zestaw, w którym znajdą się np. drewniane stemple z różnymi wzorami odbić, poduszki z kolorowymi tuszami (możesz wybierać spośród odcieni takich jak czerwień, zieleń, fiolet, błękit czy czerń), kredki, mazaki, blok rysunkowy lub ozdobny zeszyt, a nawet kolorowe naklejki. Dzięki temu dziecko będzie mogło wymyślać zabawy samodzielnie i zdecydować, jak chce wykorzystać stemple.

Pieczątki motywujące do nauki i innych aktywności

Stemple graficzne mogą służyć nie tylko do zabawy, ale także do celów edukacyjnych. Często są wykorzystywane w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jako system do motywacji najmłodszych. Dzieci, zamiast ocen opisowych czy stopni, otrzymują np. stemple ze słoneczkiem lub uśmiechem, jako znak dobrze wykonanego zdania lub jako nagroda za trud włożony w jego wykonanie. Najmłodsi mogą też otrzymywać stemple, które dają im do zrozumienia, że powinni przyłożyć się nieco bardziej do nauki (np. chmurkę czy smutną buzię).

Stemple motywacyjne mogą być także wykorzystywane w domach, jako sposób motywowania dzieci do wykonywania domowych czynności (np. sprzątania swoich zabawek). Więcej informacji na temat pieczątek motywacyjnych przeczytasz w artykule „Pieczątki motywacyjne dla dzieci – sposoby na motywowanie najmłodszych”.

Dodaj komentarz