Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Wymiana gumki w pieczątce – wideo tutoriale

Zamawiając pieczątkę zakładamy, że posłuży nam ona przez lata. Zdarza się jednak, że zmienia się adres firmy, numer telefonu lub pojawia się konieczność dodania na pieczątce jakiś danych, na przykład numeru BDO w związku ze zmianą przepisów.

Zmiana treści na dotychczas używanej pieczątce nie musi oznaczać konieczności zamówienia nowego automatu. Jeśli pieczątka działa poprawnie, odbicie jest czytelne i wyraźne wystarczy zamówić nową gumkę ze zaktualizowanymi treściami.

O tym w jaki sposób zamówić nową gumkę do pieczątki pisaliśmy tutaj: Nowa gumka do pieczątki – drugie życie stempla Bardzo istotne jest aby nowa gumka pasowała rozmiarem do używanej dotychczas pieczątki.

Poniżej przedstawiamy dokładne instrukcje krok po kroku, prezentujące wymianę gumki w pieczątkach najpopularniejszych marek w naszej ofercie.

Jak wymienić gumkę w pieczątce marki Colop?

Jak wymienić gumkę w pieczątce marki Trodat?

Jak wymienić gumkę w pieczątce marki Wagraf?

Często spotykane problemy przy wymianie gumki w pieczątce:

  1. Treść pieczątki odbija się niewyraźnie. Przyczyny mogą być dwie: albo skończył się tusz w pieczątce albo poduszka tuszująca dopasowała się do poprzedniej treści, ze starej gumki. W takim przypadku należy wykonać kilkanaście próbnych odbić mocniej przyciskając pieczątkę.  Jeśli poduszka nie jest zniszczona lub przesuszona powinna dopasować się do nowej gumki. Jeśli taki zabieg nie pomoże należy spróbować włożyć poduszkę  odwrotnie czyli w ten sposób, aby miejsce, w którym odbijał się poprzednio dół pieczątki była obecnie góra. Jeśli to nie pomoże pozostaje wymiana tuszownicy w pieczątce.
  2. Część pieczątki nie odbija się wyraźnie albo odbija się zbyt mocno/zalewa się. Przyczyną może być nierówne przyklejenie gumki. Prawdopodobnie plastikowa podstawa pieczątki nie została dokładnie oczyszczona przed naklejeniem nowej gumki. Aby rozwiązać ten problem należy bardzo delikatnie odkleić nową gumkę, tak aby jej nie uszkodzić, nie naderwać lub nie zdeformować, dokładnie oczyścić podstawę , na której gumka jest przyklejona, sprawdzić czy taśma klejąca, na której znajduje się gumka  nie posiada nierówności (na przykład nie przykleił się do niej jakiś okruszek).
  3.  Gumka odkleja się lub przesuwa . Prawdopodobnie plastikowa powierzchnia, do której została przyklejona nowa gumka nie została odpowiednio oczyszczona i odtłuszczona.
  4.  Pieczątka zacina się lub chodzi ciężej niż przed wymianą gumki. Przyczyną może być nieprawidłowe dopasowanie nowej gumki lub nierówne jej przyklejenie. Prawdopodobnie gumka jest zbyt duża w stosunku do używanej pieczątki. Możliwe również, że gumka została przyklejona zbyt blisko krawędzi , zahacza o nią uniemożliwiając lub utrudniając poprawną pracę automatu .

UWAGA w przypadku pieczątek flashowych wymienia się nie gumkę lecz płytkę tekstową, w przypadku wymiany płytki tekstowej w pieczątce typu EOS należy każdorazowo ponownie napełnić ja tuszem dedykowanym do pieczątek EOS.

Dodaj komentarz