Porady biznesowe online

Pieczątki online - akcesoria biurowe i porady biznesowe dla przedsiębiorców.

Tusze do pieczątek, specjalistyczne do różnych rodzajów pieczątek – sprawdź, jaki tusz wybrać?

Jaki tusz jest, każdy widzi. Co ciekawego można wymyślić w tym obszarze? Jak się okazuje bardzo dużo! To, jaki tusz wybierzesz do swojej pieczątki, będzie miało bardzo duży wpływ na jakość wykonywanych odbić. Inny produkt pasuje do pieczątki metalowej, inny do gumowej, a jeszcze inny do pieczątek dla dzieci. Jak się w tym wszystkim nie pogubić i który tusz wybrać? Sprawdź!

Tusze do stempli gumowych i polimerowych

Tusze do pieczątek polimerowych i gumowych wyróżniają się intensywnymi kolorami, dzięki czemu stawiane stemple są mocno nasycone i czytelne. Tego rodzaju produkty mają odpowiednią gęstość i są dobrze skoncentrowane, a co za tym idzie, nie rozpływają się i nie rozlewają, a także są bardzo wydajne. Odbicia wykonane przy pomocy np. tuszu do stempli polimerowych i gumowych marki Colop są równomierne, wyraźne i trwałe.

Tusze do stempli gumowych i polimerowych dostępne są w wielu kolorach. Możesz zdecydować się np. na klasyczną czerń, a także brąz i turkus czy tusz w kolorze magenta lub żółtym.

Dostępne są też tusze w dowolnych kolorach skali Pantone – do stempli gumowych i polimerowych. Doskonałe dla każdego, kto szuka produktów w ciekawych kolorach, odpowiadających palecie Pantone.

Tusze do pieczątek dla dzieci

Tusze w pieczątkach wykorzystywanych przez dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne i szybkoschnące, a także powinny zapewniać dobre krycie. W związku z tym najlepiej wybierać tusze na bazie wody. Przykładem takiego produktu jest tusz dla dzieci Coloris 1013 – półprzezroczysty i powstały na bazie wody produkt, który szybko wchłania się w absorbujące powierzchnie. Wykorzystane do jego produkcji wysokiej jakości barwniki nie zostawiają trwałych śladów na ubraniach, a jednocześnie zapewniają wyraźne i czytelne odbicia. Tusze Coloris 1013 są zgodne z europejską normą EN 71/3 – mają potwierdzone bezpieczeństwo i brak toksycznych składników.

Tusze dla dzieci możesz wykorzystywać na powierzchniach papierowo-kartonowych, czyli m.in. na kartkach, kartonach, serwetkach, kubkach, papierowych teczkach etc.

Tusze do stempli metalowych

Metalowe stemple wymagają zastosowania odpowiedniego tuszu, by spełniały swoją funkcję jak najlepiej. Tusz powinien być gęsty i mieć odpowiednią konsystencję oraz nasycony kolor. Przykładem takiego produktu jest tusz Colop do stempli metalowych. Powstał na bazie oleju, dlatego jest gęsty, a jego konsystencja doskonale współgra z pieczątkami metalowymi. W związku z tym nie rozlewa się na boki, nie ścieka po płytce stemplującej i nie kapie. Możesz więc wykonać wyraźne, pełne i równe odbicie.

Tusze specjalistyczne

Oprócz wymienionych wcześniej tuszów, istnieje też cała gama specjalistycznych produktów do szerokiego zastosowania. Są wśród nich np.:

  • Tusze do naturalnych tkanin, np. do jedwabiu, lnu czy bawełny. Sprawdzą się też do oznaczania niektórych sztucznych materiałów, takich jak sztuczny jedwab.
  • Tusze do metalu i plastiku – tusz na bazie alkoholu do nieabsorbujących powierzchni. Szybko wysycha i charakteryzuje się bardzo dobrym kryciem.
  • Tusze do papieru kredowego i folii – transparentny tusz na bazie alkoholu. Szybko wysycha i nadaje się do stemplowania gładkich, plastikowych przedmiotów (np. toreb polietylenowych). (przykłady: Coloris – tusz do śliskich powierzchni 4713 CO, Coloris – tusz do folii plastikowych i papieru kredowego)
  • Tusze do świeżego drewna – przeznaczony do stemplowania absorbujących powierzchni, np. kartonowych, drewnianych, jutowych czy papierowych (np. papierowych toreb). Powstał na bazie alkoholu, szybko wysycha i jest odporny na działanie czynników atmosferycznych.
  • Tusz do opakowań na żywność – nadaje się do oznaczania malowanych i niemalowanych gum, metalu, drewna, włókien naturalnych i syntetycznych oraz PVC (przykład: Coloris – TUSZ R9 FP/ST DO OPAKOWAŃ NA ŻYWNOŚĆ).
  • Tusze UV – fluoryzacyjne odbicie – tusze fluoryzują w świetle ultrafioletowym! Dzięki temu świetnie sprawdzą się do wykonywania odbić wykorzystywanych w zaciemnionych pomieszczeniach (np. klubach, pubach, kinach). (przykład: Colop tusz UV 1, Noris – tusz wodny UV)

Rozpuszczalniki i produkty do czyszczenia pieczątek

Oprócz tuszów specjalistycznych mogą Ci się przydać także rozpuszczalniki do tuszów specjalistycznych oraz detergenty do czyszczenia pieczątek.

Rozcieńczalniki są przeznaczone do stosowania z niektórymi tuszami specjalistycznymi po to, by uzyskać ich odpowiednią konsystencję. Przykładem takiego rozcieńczalnika jest preparat do rozcieńczania tuszu Berolin Ariston (do naturalnych tkanin).

Detergent do czyszczenia pieczątek polimerowych i gumowych pomoże Ci zadbać o stemple. Dzięki niemu usuniesz zabrudzenia i osady z tuszów na bazie rozpuszczalnika, a także fragmenty niezaschniętego tuszu z nieporowatych powierzchni. Możesz go wykorzystywać przy wszystkich tuszach olejowych.

Na koniec musimy wspomnieć jeszcze o bardzo przydatnym akcesorium, jak jest butelka na tusz. Dzięki nim skutecznie, higienicznie i bezpiecznie wymieszasz tusz i rozpuszczalnik lub zmieszasz wybrane kolory tuszów, by zyskać unikalny odcień.  

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelki Twoje wątpliwości. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu.

Dodaj komentarz